RegionWiadomość dnia

Mysłowice: Oczka wodne i romantyczny mostek. Wkrótce ruszy przebudowa Promenady!

Zaraz po świętach rozpocznie się przebudowa Promenady w Mysłowicach. Na razie to miejsce raczej odpycha niż zachęca do jakiejkolwiek aktywności.

 

 

Strajk nauczycieli: MATURA w tym roku ZAGROŻONA? TOP 5 Silesia Flesz

– No tak średnio bym powiedział wygląda. Ale jak coś zrobią, to dobrze. W końcu będzie można wyjść na spacer, aczkolwiek już dosyć długo ten temat się pojawia – mówi Patryk, mieszkaniec Mysłowic.

Kilka dni temu miasto przekazało plac budowy wykonawcy. Przebudowa mysłowickiej Promenady będzie kosztować ponad 7 mln zł, a miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości prawie 6 mln zł z Unii Europejskiej. Prace rozpoczną się od budowy trzech oczek wodnych i mostka. Później mają się tu znaleźć nowe ławki i plac zabaw. Będzie też platforma widokowa i trasa dla rolkarzy.

Myślę, że się na pewno przyda. Zdecydowanie. I na pewno będzie tutaj przychodzić więcej ludzi – mówi Paulina Białek, mieszkanka Mysłowic. -Uważam, że od dawna jest potrzebna. Jest blisko centrum miasta. Tym bardziej, że ta dzielnica posiada historię. Ludzie stąd wyjeżdżali za chlebem, niedaleko Trójkąt Trzech Cesarzy. Jest też szlak turystyczny, gros ludzi przyjeżdża – mówi Stanisław Wierzbicki, mieszkaniec Mysłowic.

Z przebudowy mysłowickiej Promenady cieszą się też w pobliskim klubie sportowym Lechia 06 Mysłowice, który na co dzień szkoli ponad 130 dzieci i ma 7 sekcji. Władze klubu liczą, że dzięki przebudowie Lechia stanie się bardziej rozpoznawalna.

– Zmieni oblicze tego miejsca. Zmieni to, że ludzie dowiedzą się o tym, że istnieje tutaj taki klub jak Lechia 06 Mysłowice. Jest to bardzo duża zmiana, na którą mieszkańcy czekają. Ten park jest nam potrzebny. W Mysłowicach nie mamy na dzień dzisiejszy żadnego parku, który byłby takim miejscem, gdzie można wypoczywać – mówi Grzegorz Loska, prezes Lechii 06 Mysłowice.

Przebudowa Promenady nie obejmuje jednak na razie remontu stadionu Lechii. Ten jest w planach, nie wiadomo jednak kiedy będzie mogło dojść do modernizacji.

– Ma to być takie miejsce także lekkoatletycznych zmagań, bo tego nam brakuje w mieście. Jesteśmy po słowie z ministerstwem, będziemy mogli składać wniosek o środki konieczne na przebudowę – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Przebudowa mysłowickiej Promenady ma zostać ukończona jesienią przyszłego roku.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close