Region

Mysłowice: Zaatakował policjanta nożem. 58-latkowi grozi do 15 lat więzienia

Na ul. Katowickiej w Mysłowicach pijany mężczyzna zaatakował nożem policjanta będącego w czasie wolnym od służby. Mężczyzna posiadał wiedzę, że atakowany jest policjantem i nie reagował na wydawane przez funkcjonariusza polecenia.

 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przy ul. Katowickiej w rejonie jednego z supermarketów. 58-letni mieszkaniec Mysłowic zaczął wykrzykiwać w kierunku dzielnicowego, będącego w czasie wolnym od służby obraźliwe słowa, a następnie wyciągnął nóż.

Mężczyzna nie reagował na wydawane przez policjanta polecenia dotyczące odłożenia niebezpiecznego przedmiotu i zaatakował policjanta. Na szczęście dzielnicowy szybko obezwładnił napastnika i odebrał mu nóż.

ZOBACZ TAKŻE: TVS SILESIA FLESZ

Na miejsce natychmiast przyjechali pełniący w tym dniu służbę mundurowi, którzy zatrzymali agresywnego mężczyznę. W toku dalszych czynności ustalono, że 58-letni mieszkaniec Mysłowic posiadał wiedzę, że atakowany jest policjantem.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niego 2,5 promila. Mężczyzna usłyszy zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Czynu tego dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy, przez co grozi mu do 15 lat więzienia. Śledczy wystąpili również z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego 3-miesięcznego aresztu.

 

(źr: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close