KrajRegion

Najpopularniejsze imiona w 2019: Jakie imiona rodzice wybierali najczęściej? [RANKING]

Najpopularniejsze imiona w 2019 niewiele różnią się od rankingu imion rok wcześniej. Jak się okazuje od lat rodzicom podobają się te same imiona, zamieniają się one jedynie miejscami na podium.

 

HIT!!! Damian Holecki zaśpiewał w TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Przedstawiony przez nas ranking imion bazuje na danych opublikowanych na stronie dane.gov.pl. Zostało ono opracowanie na podstawie informacji zgromadzonych w rejestrze PESEL w pierwszym półroczu tego roku. Które imiona królują?

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek 2019 roku:

Zuzanna, Julia, Maja – to imiona, które wybierano najczęściej w 2019 roku. W rankingu nie mogło zabraknąć także Zofii, Hanny czy Alicji – i one znalazły się na szczycie zestawienia.

 1. Zuzanna
 2. Julia
 3. Maja
 4. Zofia
 5. Hanna
 6. Lena
 7. Maria
 8. Alicja
 9. Amelia
 10. Oliwia
Najrzadsze imiona dla dziewczynek w 2019 roku

Najrzadziej wybieranymi imionami dla dziewczynek są m.in. Renesmee, Miranda czy Lexi. NA końcu listy są także imiona, który były popularne jeszcze kilka lat temu jak: Żaneta, Renata i Walentyna oraz zdrobnienia – np. Ula, Tosia.

Najpopularniejsze imiona dla chłopców 2019 roku:

Antoni, Jakub, Jan – te imiona królowały w rankingu podsumowującym wybory rodziców w 2018 roku. Także w tym roku znajdują się one w czołówce.

 1. Antoni
 2. Jakub
 3. Jan
 4. Szymon
 5. Aleksander
 6. Franciszek
 7. Filip
 8. Wojciech
 9. Mikołaj
 10. Kacper
Najrzadsze imiona dla chłopców 2019

Najrzadziej wybieranymi imionami dla chłopców w 2019 są m.in: Zawisza, Przemek, Siemowit, Mateo, Luke, Hipolit czy Czarek.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close