AlarmRegionSportWiadomość dnia

Naloty na mieszkania kibiców Ruchu Chorzów i GKS Katowice! Są zatrzymani!

Naloty na mieszkania kibiców Ruchu Chorzów i GKS Katowice to efekty stadionowych burd, w jakich kibice brali udział. Policjanci z Katowic ze specjalnej grupy zajmującej się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców już po raz kolejny uderzyli w środowisko pseudokibiców. Wkroczyli do kilku mieszkań i łącznie zatrzymali 6 pseudokibiców GKS Katowice i Ruchu Chorzów. Podejrzani są oni m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Podczas akcji kryminalni przejęli blisko pół kg metaamfetamy oraz blisko 200 działek amfetaminy i marihuany. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

 

Naloty na mieszkania kibiców Ruchu Chorzów i zatrzymania kibiców GieKSy i Niebieskich miały miejsce w środę, 9 listopada. Rano policjanci referatu zajmującego się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z wywiadowcami z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach na terenie Śląska weszli jednocześnie do kilku mieszkań osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców. Podczas akcji zatrzymali łącznie 6 osób. Trzy osoby zatrzymane to pseudokibice GKS Katowice. Jak ustalili śledczy działali oni w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handlowali narkotykami m.in. kokainą, amfetaminą oraz marihuaną. Działali oni na terenie Śląska w okresie od listopada 2015 do czerwca 2016 roku . Zatrzymani to mieszkańcy Katowic w wieku od 23 do 28 lat.

Do kolejnego zatrzymania doszło w Mikołowie. Zatrzymany to 18-letni pseudokibic Ruchu Chorzów. Jak ustalili śledczy, mężczyzna 15 sierpnia br. na ulicy Mariackiej w Katowicach brał czynny udział w zbiegowisku i dopuścił się wybryku chuligańskiego. Wtedy to grupa około 200 pseudokibiców wracająca z meczu zatrzymała pociąg i zaczęła m.in. niszczyć mienie w lokalach przy ulicy Mariackiej i atakować ludzi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i poddał się dobrowolnie karze. Jak zapowiadają śledczy sprawa ma charakter rozwojowy i planowane są kolejne zatrzymania.

Kolejni zatrzymani pseudokibice to również sympatycy GKS Katowice. Jak ustalili śledczy, mężczyźni w maju br. podczas meczu między drużynami GKS Katowice a Chrobrym Głogów odbywającym się na stadionie przy ulicy Bukowej wtargnęli w kominiarkach na murawę boiska. Wczoraj podczas przeszukania mieszkania u 21-latka z Imielina policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 200 działek dilerskich amfetaminy i marihuany. Natomiast w mieszkaniu 19-latka z Mysłowic kryminalni znaleźli blisko pół kg metaamfetamny. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje prokurator i sąd.

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close