RegionWiadomość dnia

Nie będzie procesu bombera z Częstochowy. Sparaliżował urzędy w całej Polsce!

Koniec śledztwa, procesu nie będzie. Są nowe doniesienia w sprawie tzw. „bombera” z Częstochowy. Mężczyzna kilka miesięcy temu sparaliżował pracę urzędów państwowych serią gróźb o podłożeniu ładunków wybuchowych.

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!


Zakończono śledztwo ws. mężczyzny, który kilka miesięcy temu groził wysadzeniem w powietrze wielu urzędów i instytucji w całej Polsce. Kiedy policja namierzyła go w mieszkaniu w Częstochowie, okazało się, że pogróżki mogły wcale nie być czcze, bo znaleziono u niego sporo mieszanin wybuchowych, łożysk, nakrętek i gwoździ. Biegli z tego zakresu nie mieli żadnych wątpliwości – to składowe potencjalnych ładunków wybuchowych.

 

Teraz, po zakończonym śledztwie prokuratura składa wniosek o umieszczenie „bombera z Częstochowy” w zakładzie psychiatrycznym. Zdaniem biegłych mężczyzna jest niepoczytalny – nie może więc odpowiadać przed sądem w zwyczajowy sposób. Mężczyzna, który w przeszłości był saperem, zdaniem tych samych biegłych może na wolności stanowić zagrożenie, dlatego najlepszych wyjściem zdaniem śledczych będzie umieszczenie go w zakładzie psychiatrycznym.

źródło: rmf24.pl
redakcja: Wojtek Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close