KrajRegion

Nie żyje Roman Kłosowski. Aktor miał 89 lat

Nie żyje Roman Kłosowski, aktor znany chociażby z roli „Maliniaka” w serialu „Czterdzistolatek”. Aktor miał 89 lat.

 

Roman Kłosowski zmarł w wieku 89 lat. Informację o śmierci wybitnego aktora potwierdził jego syn, Tomasz. Roman Kłosowski ostatnie tygodnie życia spędził w domu opieki pod Łodzią. -Ojciec odszedł spokojnie – powiedział syn aktora. Roman Kłosowski znany był głównie za sprawą roli w serialu „Czterdziestolatek”.

Informację o śmierci aktora podał na swojej stronie Związek Artystów Scen Polskich. Roman Kłosowski był najbardziej znany z roli technika Romana Maliniaka w serialu Jerzego Gruzy „Czterdziestolatek”.

Ukończył wydział aktorski i reżyserski na warszawskiej PWST. W teatrze i na ekranie zadebiutował w 1953 roku.

Grał między innymi w filmach: „Eroica”, „Ewa chce spać”, „Hydrozagadka”, oraz w serialach „Czterej Pancerni i pies” i „Czterdziestolatek”. Jego ostatnia rola to postać Zdzisia w firmie „Szklana pułapka” z 2012 roku. Rok wcześniej postać Romana Maliniaka odtworzył ponownie w jednym z odcinków serialu „Świat według Kiepskich”.

(źródło: TVP Info/se.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close