Region

Niech żyje rynek! Fantastyczna akcja ruszyła w Mysłowicach [WIDEO]

Będzie kino, teatr, animacje dla dzieci, koncerty i tańce. W Mysłowicach ruszyła akcja Niech żyje rynek – wraz z nią miejska plaża, na której można rozsiąść się na leżakach. Obok działają bary.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ podpowiada, co zrobić żeby się nie roztopić w upał 😉


W tym roku dzieje się dużo. Przyjeżdżają ludzie nie tylko z centrum, ale również z innych dzielnic jak np. z Brzezinki. To bardzo cieszy, ze ludziom chce się tutaj przyjechać – mówi Justyna Kleser, organizator imprez w akcji Niech żyje rynek.

Plaża działa codziennie, w weekendy mają się tutaj odbywać imprezy.

Są to projekcje filmowe z muzyką na żywo, spektakle teatralne, są to koncert na zakończenie – 31 sierpnia planujemy koncert zespołu Pogodno. Powstają również nowe punkty gastronomiczne – mówi Michał Skiba, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

W akcję włączyli się również lokalni przedsiębiorcy, którzy do strefy chilloutu zapraszają miejscowych artystów.

Jeszcze nie jest to – to, co jest w naszej wizji. Ale powolutku to są małe kroczki, żeby to miasto i rynek w tym mieście mógł zacząć funkcjonować – mówi Piotr Pałka, lokalny przedsiębiorca.

Od 1 lipca częściowo nie będzie można przejechać przez mysłowicki rynek. Zakaz będzie obowiązywał do końca września.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close