AlarmKrajRegionSportWiadomość dnia

Niecodzienny Rekord Polski padł w Rudzie Śląskiej! [ZDJĘCIA]

Aleksandra Niwińska z klubu AZS AWF Katowice zwyciężczynią XVIII Międzynarodowego Rudzkiego Biegu Dwunastogodzinnego. Osiągając wynik 139 512,5 m ustanowiła nowy rekord Polski wśród kobiet. Na drugim miejscu uplasował się Ireneusz Czapiga z TS AKA Chorzów przebiegając 138763 m. Na podium znalazł się też Tomasz Kuliński  z WKB Meta Lubliniec z wynikiem 138472,5 m. iTę trasę dobrze znam. Piąty raz tutaj wygrywam, ale pierwszy raz w klasyfikacji generalnej. Trasa nie jest łatwa, jest sporo zakrętów. Najgorzej biegło się, gdy słońce mocno grzało, tak około 11:00, no i zawsze końcówka biegu jest ciężka, kiedy nie ma już sił a trzeba dać z siebie wszystko – powiedziała zwyciężczyni biegu Aleksandra Niwińska. Przed zawodniczką kolejne wielkie przedsięwzięcie – spartathlon. – Przygotowuję się do wrześniowego  biegu z Aten do Sparty, gdzie będzie do pokonania 246 km – zdradziła pani Ola. Jednak wcześniej być może spotkamy jeszcze rekordzistkę Polski 6 sierpnia w Rudzie Śląskiej na II Rudzkim Półmaratonie Industrialnym.

 

 

-Rudzki bieg dwunastogodzinny z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem wśród biegaczy. Rozpoczynaliśmy od kilkunastu uczestników. Teraz przyjeżdżają do nas zawodnicy praktycznie z całego kraju, nie brakuje też gości zagranicznych. Podobnie było i w tym roku – powiedział organizator biegu oraz jego pomysłodawca, rudzki ultramaratończyk August Jakubik. W zawodach wzięło udział 100 osób, w tym 17 pań. Biegiem towarzyszącym była  organizowana już po raz ósmy Rudzka Sztafeta 4-godzinna, w której wystartowało 7 zespołów: KRS TKKF Jastrząb Ruda Śląska, Jastrzębie 2, Straż Miejska Ruda Śląska, Augustem, Nauczyciele, MOPS Ruda Śląska i MPGM TBS Ruda Śląska. Pierwsze miejsce zajęła drużyna KRS TKKF Jastrząb Ruda Śląska z dystansem 65 475 m.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close