RegionWiadomość dnia

Niesamowita operacja w Ustroniu. Jednocześnie operowało kilkudziesięciu lekarzy!

Skomplikowaną operację serca w Ustroniu przeprowadzało kilkudziesięciu lekarzy. Naraz! W taki sposób kardiolodzy z całej Polski uczą się, w jaki sposób operować. I jakie metody leczenia są najskuteczniejsze. Najlepsi oceniają najlepszych.

 

-Nasz zabieg był transmitowany do sali konferencyjnej, gdzie około 50, czy 60 lekarzy kardiologów interwencyjnych ogląda, obserwuje i ocenia wynik zabiegu. Mają możliwość komunikacji i wymiany poglądów. I wszystkie kluczowe momenty były dyskutowane z panelem ekspertów, który jest na sali zabiegowej – mówi prof. dr hab. n. med. Sławomir Dobrzycki, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku.

Niesamowita operacja w Ustroniu. Jednocześnie operowało kilkudziesięciu lekarzy!

Konferencja została zorganizowana przez prof. Pawła Buszmana oraz Stowarzyszenie Zawodowe Kardiologów Interwencyjnych. Przez dwa dni zabiegi odbywały się w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Ustroniu i Bielsku-Białej. -Możemy dzięki temu spoglądać na to, jak używać nowe techniki obrazowania, leczenia, nowe generalnie urządzenia. I zaletą jest również to, że na żywo możemy zadawać pytania lekarzom wykonującym te zabiegi – mówi dr hab. Krzysztof Milewski, kardiolog.

Niesamowita operacja w Ustroniu. Jednocześnie operowało kilkudziesięciu lekarzy!

-Jeżeli kilku bardzo doświadczonych kardiologów interwencyjnych śledzi to, co robi dwóch innych doświadczonych ludzi, to wtedy wywiązuje się ciekawa rozmowa – mówi prof. dr hab. Paweł Buszman, prezes zarządu American Heart of Poland. A ta ciekawa rozmowa ma teraz przyczynić się do podniesienia umiejętności lekarzy, bo w trakcie konferencji wykonano kilka zabiegów. A z tej wiedzy mają skorzystać pacjenci.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close