AlarmRegionWiadomość dnia

Niesamowite! Ten 9-latek z Wodzisławia Śląskiego pomógł policji złapać złodzieja! [ZDJĘCIA]

Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim spotkał się z 9-latkiem, który przyczynił się do zatrzymania sprawcy kradzieży. Chłopiec znalazł portfel z pieniędzmi i przekazał go napotkanemu dorosłemu. Nie sądził jednak, że ten je ukradnie. Dzięki jego uporowi i postawie mężczyzna przyznał się do kradzieży a pieniądze z portfelem wróciły do właściciela. Szef wodzisławskich policjantów podziękował małemu bohaterowi i wręczył mu mały upominek.

 

Wszystko miało miejsce 20 lipca. Popołudniu policjanci zostali wezwani na ulicę Przemysława, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu zastali 34-latka, który przekazał że wracał z poczty i zgubił portfel z pieniędzmi. Na miejscu był też chłopiec, który znalazł portfel ale oddał go napotkanemu dorosłemu, bo nie wiedział co z nim zrobić. Mężczyzna zobligował się, że zostawi go w najbliższym sklepie bo nie jest stąd i poszedł. Chłopiec mu zaufał. Wiedział, że w środku są pieniądze. Po chwili zauważył tego mężczyznę, któremu powierzył znalezioną rzecz. 36-latek z Żor wyparł się wszystkiego. Powiedział że sam znalazł ten portfel a w środku nie było żadnych pieniędzy.

 

Dzięki uporowi 9-latka, który przekonywał policję że na pewno była tam gotówka mężczyzna przyznał się do kradzieży. Portfel z pieniędzmi z powrotem trafił do właściciela. Postawa tego małego chłopca zasługuje na uznanie i pochwałę. Dlatego dziś zaproszono go z mamą do komendy. Spotkał się z nim szef wodzisławskich policjantów, który podziękował chłopcu za bohaterską postawę, mamie pogratulował syna i wręczył mu drobny upominek.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close