Nigeryjczycy poradzili sobie lepiej od Argentyny! Arcynudna gra Islandii [TWEETY PO MECZU]

Wiele reprezentacji nie potrafiło w ostatnich latach znaleźć patentu na Wikingów. Doskonale zorganizowana linia defensywna rozbijała ataki takich potęg jak np. Argentyna. Nigeria jednak zagrała bardzo dobrą drugą połowę i pewnie wygrała 2:0. Bohaterem meczu został Musa, który zdobył dwa gole. Mecz z rodzaju tych mniej porywających, tylko dla koneserów futbolu 🙂

Pierwsi zaatakowali Islandczycy! Już w 3 minucie Sigurdsson uderzył z rzutu wolnego. Piłka poszybowała nad murem i zmierzała pod poprzeczkę. Uzoho jednak czujnie wybił piłkę nad poprzeczkę. O mały włos, a Wikingowie idealnie weszliby w mecz!

Piłkarskie szachy. Obie drużyny prześcigają się w pomysłach na rozgrywanie piłki w środkowej części boiska.

Dopiero w 31. minucie zrobiło się ciut ciekawiej, Etego szukał Mosesa podaniem z rzutu rożnego, niestety zawodnikowi Chelsea nie udało się wykończyć sytuacji.

Islandczycy odpowiedzieli! 14 minut później… Próbował Finnbogason, ale po jego strzale piłka minęła słupek.

Nuda, nuda, nuda. Pierwsza połowa nie zachwyciła. Zarówno Islandczycy jak i Nigeryjczycy grali bardzo zachowawczo, a gra toczyła się głównie w środku pola. Nieironicznie większe emocje widzimy nieraz na boiskach ósmej ligi mistrzów, czyli polskiej Klasie B.

Statystyki po pierwszej połowie:

Zupełnie inaczej zaczęła się druga połowa! Już w 49. minucie zobaczyliśmy gola dla Nigerii. W roli głównej Musa, który pięknie uderzył pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Halldorssona! Nigeria – Islandia 1:0!

Super Orły poszły za ciosem! Kilka minut później Ndidi strzelał z dystansu. Tym razem nie można nic zarzucić Islandzkiemu bramkarzowi, pewna interwencja.

Na odpowiedź Wikingów czekaliśmy aż do 68. minuty. Cóż, Wikingowie słyną raczej z umiejętności bronienia wyniku. Tym razem musieli go jednak odrabiać. Gislason zbiegł do brzegu pola karnego i uderzył minimalnie nad poprzeczką!

Musa po raz drugi! W piękny sposób wykończył solową akcję. Zwód w prawą stronę i uderzenie, oto przepis na 2:0 Ahmeda Musy. Prawdopodobnie jako jedyny zawodnik na boisku, włączył tryb: ciekawy futbol.

Faul w polu karnym i 11 dla Reprezentacji Islandii! Szansę na zdobycie honorowego gola zmarnował jednak Sigurdsson, uderzył nad poprzeczką. Nie był to mecz Wikingów…