AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Nowa huta szkła powstanie w Częstochowie. Guardian Glass Częstochowa do 150 miejsc pracy [WIDEO]

Nowa huta szkła powstanie w Częstochowie. Ogromna inwestycja Guardian Glass ma dać 150 nowych miejsc pracy. Powstanie w obrębie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Ponad 150 nowych miejsc pracy powstanie w Częstochowie. W poniedziałek, 23 października oficjalnie ogłoszono rozpoczęcie prac budowlanych związanych z powstaniem nowej huty szkła.

 

-Na chwilę obecną już widzimy, że część szkła zostaje sprowadzona bądź zza wschodniej granicy, bądź z dalszych odległości. My chcemy tę lukę wypełnić i stąd pomysł nowej inwestycji – mówi Grzegorz Kuźnik, Częstochowa Plant Manager. Huta specjalizować się będzie w wyrobie szkła m.in. dla budownictwa. Dzięki inwestycji firma potroi swoje możliwości produkcyjne.

Ponad 150 nowych miejsc pracy powstanie w Częstochowie. W poniedziałek, 23 października oficjalnie ogłoszono rozpoczęcie prac budowlanych związanych z powstaniem nowej huty szkła

 

Nowa huta szkła w Częstochowie powstanie obok aktualnie istniejącego zakładu. -Bardzo się cieszę z inwestycji Guardiana na naszym terenie, bo Guardian to dobry pracodawca, dający dobre miejsca pracy dla naszych mieszkańców i to, że się chce rozwijać w Częstochowie świadczy o tym, że podjęliśmy dobre decyzje w dobrym czasie, aby się dobrze przygotować do tego typu przedsięwzięć – mówi Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

Wiceminister Tadeusz Kościński podkreślał, że dla województwa dopływ pieniędzy i inwestycji z zewnątrz jest bardzo ważny. –Nie mamy wystarczającego kapitału żeby rozwijać gospodarkę tak, jak chcemy. Potrzebujemy kapitału zagranicznego, a ten zagraniczny przynosi ze sobą nowe technologie, a to jest bardzo ważne – podkreślał w Częstochowie podczas uroczystego rozpoczęcia budowy nowej huty szkła Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Nowa huta szkła powstanie w Częstochowie. Ogromna inwestycja Guardian Glass ma dać 150 nowych miejsc pracy. Powstanie w obrębie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Oczywiście chcemy, żeby ciąg dostaw rozwijany był lokalnie. Bardzo duża część produkcji idzie na eksport, co jest bardzo ważne dla polskiej gospodarki. Nowa huta rozpocznie pracę w trzecim kwartale 2019 roku. (Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close