KrajRegion

Nowa siedziba ASP Katowice [ZDJĘCIA, WIDEO]. Zajrzeliśmy do środka!

Stare mury zastąpi nowoczesna architektura. Szklany dom dla katowickich artystów już prawie gotowy. W nowej siedzibie ASP postawiono na funkcjonalność.

 

Każda z pracowni wyposażona jest w schody ruchome na których pracownicy będą mogli wchodzić na antresolę.

 

Do tej pory o przestrzeń dla realizacji swoich twórczych planów było tu najtrudniej.

 

Jest trochę ciasno,mamy jakby jeden budynek swój. Jest mało miejsca takiego, na który możemy pracować indywidualnie poza zajęciami, gdzieś gdzie możemy sobie usiąść – skarży się studentka ASP.

 

Gmach zbudowany na rogu ulic Raciborskiej i Koszarowej ma to zmienić.

 

Powstaje tam kilka przestrzeni niezwykle ważnych, np. w kontekście wzornictwa, które jak wspomniałem w jednym z wywiadów powinno być lokomotywą dla współczesnego przemysłu, również dla współczesnego kształcenia. Tam będziemy mięć dwie świetnie wyposażone modelarnie – wyjawia Antoni Cygan, rektor katowickiej ASP.

 

Do nowego gmachu przeniosą się także przyszli artyści malarze i ci, którzy w swoich pracach postawili na nowe media. Rozszerzy się również możliwość kształcenia na studiach podyplomowych.

 

 

 

Więcej o nowej siedzibie ASP w Katowicach zobaczycie w materiale filmowym:

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close