AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Nowe centrum handlowe i setki miejsc pracy w Gliwicach! [WIZUALIZACJE] To będzie największy na Śląsku outlet!

Bezpośrednio przy autostradzie A4 (węzeł Gliwice – Bojków) powstanie największe centrum wyprzedażowe na Górnym Śląsku – Silesia Outlet. Inwestor, austriacki deweloper 6B47 Real Estate Investors szacuje, że w centrum powstanie kilkaset nowych miejsc pracy. Silesia Outlet będzie miało 20 tys. m² powierzchni. Spółka odpowiedzialna za komercjalizację obiektu, The Blue Ocean Investment Group (BOIG) podaje, że na klientów będzie czekało 120 salonów sprzedaży przecenionych ubrań, butów, bielizny i artykułów sportowych. Obiekt powstanie przy ul. Rybnickiej.

 

–Cieszymy się że udało nam się znaleźć idealną lokalizację tuż przy zjeździe z autostrady A4 i blisko skrzyżowania tej trasy z autostradą A1. To obok Strykowa najważniejsza krzyżówka autostrad w Polsce. Już teraz trasę A4 pokonuje blisko 50 tys. samochodów dziennie  – mówi Mirosław Januszko, prezes w randze CEO 6B47 Real Estate Investors Poland.

Outlet zlokalizowany będzie w Gliwicach bezpośrednio przy autostradzie A4 Kraków-Wrocław (węzeł Gliwice- Bojków). Na terenie parku handlowego z supermarketem Auchan i sklepem budowlano-dekoracyjnym Leroy – Merlin. -Od lat wiemy że Górny Śląsk zasługuje na centrum outletowe zlokalizowane po zachodniej stronie aglomeracji. Cieszymy się że udało nam się znaleźć idealną, ‘klasyczną lokalizację outletową’ tuż przy zjeździe z autostrady A4 Kraków-Wrocław i blisko skrzyżowania z autostradą A1. To obok Strykowa najważniejsze skrzyżowanie autostrad w Polsce. Już teraz trasę A4 pokonuje blisko 50 tys. samochodów dziennie. Silesia Outlet będzie największym centrum wyprzedażowym na Górnym Śląsku – mówi Mirosław Januszko, CEO 6b47 Real Estate Investors Poland.

 

Imponująco zapowiada się catchment tego obiektu. W strefie bezpośredniego oddziaływania (do 90 min jazdy samochodem) zamieszkuje około 6,5 mln klientów, a istniejące już dwa obiekty retail parku odwiedza łącznie około 4,5 mln ludzi miesięcznie. Fakt, że Gliwice są drugim po Warszawie, miastem w Polsce, z najwyższym dochodem na mieszkańca (GUS 2015 r.), pozwala sądzić, że ten rejon jest idealnym miejscem dla inwestycji z branży handlowej.

 

Silesia Outlet w liczbach wygląda równie okazale. Na powierzchni blisko 20 tys. mkw. GLA znajdzie się ponad 120 salonów znanych i cenionych marek odzieżowych, obuwniczych i sportowych dostępnych zawsze co najmniej 30% taniej niż w regularnych galeriach handlowych. Dla klientów Silesia Outlet zostanie przygotowanych blisko 950 miejsc parkingowych.

 

– Wielkość outletu została dopasowana do potrzeba rynku, przygotowaliśmy atrakcyjna dla najemców propozycje powierzchni handlowej zlokalizowanej na poziomie parteru z doskonała komunikacją i łatwym dostępem z parkingów obsługujących cała strefę handlową retail parku. Już po pierwszych kontaktach z najemcami widzimy spore zainteresowanie znanych sieciowych marek nie tyko z sektora odzieżowego ale również sportowego, obuwniczego, bieliźnianego i gastronomicznego – mówi Ewa Ściubidło z BOIG, koordynator projektu.

 

Gliwice zostały uznane przez doradców rynku nieruchomości jako najlepsze miejsce na outlet w południowej Polsce. Zakupy w centrach wyprzedażowych zyskują na popularności wśród średniozamożnych mieszkańców dużych aglomeracji. Ta grupa klientów stale się powiększa, co sprzyja rozwojowi rynku outletów (na podstawie tegorocznego raportu BNP Paribas Real Estate Poland).

 

Za komercjalizację Silesia Outlet odpowiada The Blue Ocean Investment Group (BOIG), wyłączny agent wynajmujący obiekt, specjalizujący się w wynajmie powierzchni handlowych, w tym największej liczby outletów w Polsce. (źr: UM Gliwice/boig.pl)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close