Nowe zasady zakupu węgla w kopalni Budryk. I nowe ceny oraz limity
Jak kupić węgiel z JSW i kopalni Budryk? Tylko osobiście. Nowe ceny od 14.09 i limity – 3 tony. JSW nie planuje sprzedaży przez internet. I przypomina, że sprzedaje orzech, a nie ekogroszek.
Od poniedziałku (12 września) kopalnia Budryk wraca do sprzedaży węgla tylko podczas jednej zmiany. Jest to spowodowane sprzedażą dotychczasowych zapasów węgla sortymentu Orzech. Obecnie planują sprzedaż w oparciu o bieżącą produkcję – do 180 ton na dobę. Są też nowe ceny węgla z kopalni Budryk i limity.
Nowe są też ceny węgla z kopalni Budryk. Obowiązują od 14.09. 2022.
Orzech – 1 516,41 zł brutto za tonę, z podatkiem VAT i akcyzą
Poprzednio tona kosztowała nieco ponad 1200 zł.
To węgiel bardzo wysokokaloryczny – w zakresie 29 -31.
Kto może kupić węgiel w kopalni Budryk?
-
- sprzedaż wyłącznie dla klientów indywidualnych zużywających węgiel na własne potrzeby;
- limit dla jednego kupującego wynosi 3 tony i przysługuje do końca 2022 roku;
- w momencie zakupu kupujący zobowiązany jest posiadać dokument potwierdzający, że pod podanym adresem znajduje się odpowiednie źródło spalania na węgiel;
- sprzedaż prowadzona bezpośrednio przez kopalnię z płatnością w kasie kopalni; Budryk nie przyjmuje zamówień na zakup węgla.
CZYTAJ TEŻ NA TVS.PL:
WĘGLOKOKS. JAK KUPIĆ WĘGIEL Z KOPALNI BOBREK – PIEKARY?
Sprzedaż od 12.09 odbywa się od godz. 6:30 do 14:30. Kopalnia zaprzestała wydawania numerków. – Aktualnie wydano ponad 3000 numerków (tylko w ostatnim tygodniu wydano ich ponad 1000), w związku z tym czas oczekiwania na odbiór węgla wydłużył się do końca grudnia 2022 – informują przedstawiciele JSW. – Po obsłużeniu klientów z wydanymi już numerkami, kopalnia powróci do ich wydawania. Informacja o wznowieniu wydawania numerków pojawi się na stronie internetowej www.jsw.pl.
Warunki załadunku węgla dla wszystkich, którzy wcześniej otrzymali numerki pozostają bez zmian. Zakupu dokonuje się bezpośrednio w kopalni Budryk w Ornontowicach. Kierowca, którego dane zostały podane przy wcześniejszej rejestracji, przyjeżdża po umówiony węgiel. Samochód wjeżdża na wagę, gdzie wydawane są dokumenty i przechodzi się do płatności. Można jej dokonać gotówką lub za pomocą tzw. szybkiego przelewu.
JSW SA informuje, że nie będzie wprowadzać sprzedaży internetowej. Spółka zajmuje się produkcją węgla koksowego stosowanego w produkcji stali. -Jednak mając świadomość sytuacji na rynku węgla energetycznego, zarząd JSW postanowił w ramach wsparcia klientów indywidualnych uruchomić produkcję węgla sortyment Orzech, którego dzienna produkcja wynosi do 180 ton – czytamy w komunikacie spółki.
JSW SA nie produkuje i nie prowadzi sprzedaży węgla w sortymencie Ekogroszek. JSW sprzedaje na Budryku tylko węgiel w sortymencie Orzech. Jest to węgiel o niskiej zawartości popiołu i siarki, lecz o dużej spiekalności, co wyklucza jego zastosowanie jako paliwa zamiennego w stosunku do ekogroszków.