RegionSportWiadomość dnia

Nowy stadion Ruchu Chorzów będzie na 19 tysięcy kibiców?

Wiele wskazuje na to, że nowy stadion Ruchu Chorzów będzie mógł pomieścić nawet 19 tysięcy kibiców.

 

Trwają procedury przygotowawcze do rozpoczęcia budowy nowego stadionu przy ul. Cichej. Nadal jednak nie ma pewności, jaką będzie miał pojemność. Pojawiła się nowa opcja. Nie 12 tysiąca, nie 16 tysięcy, a 19 tysięcy kibiców może pomieścić nowy stadion Ruchu Chorzów.

Pierwotnie nowy obiekt miał posiadać 12 tysięcy miejsc z możliwością rozbudowy do 16 tysięcy. W tym roku miasto, w odpowiedzi na głos klubu i środowiska kibiców, zdecydowało, że stadion zostanie wybudowany od razu na 16 tysięcy. Co zmieniło się od tamtej pory? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje nad projektem, który umożliwiłby powrót na polskie stadiony miejsc stojących, co automatycznie mogłoby zwiększyć ich pojemności.

Wejście w życie nowych przepisów może zwiększyć liczbę miejsc na nowym obiekcie Ruchu nawet do 19 tysięcy. -Wiceprezydent Marcin Michalik potwierdził taką opcję, ale warunkiem jest wprowadzenie na polskich stadionach miejsc stojących. Przewidujemy też konsultacje z kibicami w kwestii, czy będą chcieli mieć jedną trybunę stojącą – wyjaśnia Aneta Gliwicka z biura prasowego Urzędu Miasta w Chorzowie na łamach „Dziennika Zachodniego”. Stworzenie sektorów z miejscami stojącymi byłoby z pewnością dużo łatwiejsze w przypadku nowobudowanego stadionu, niż przerabianie istniejących obiektów posiadających wyłącznie miejsca siedzące. Nieznacznie, ale jednak, zmniejszyłyby się również koszty. Powrotu miejsc stojących od lat domaga się środowisko kibiców oraz kluby.

Tymczasem przygotowana została Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, która pozwoli na wyłonienie Inżyniera Kontraktu, a więc specjalistycznej formy, która będzie nadzorowała budowę stadionu. „Procedury jak widać, postępują i wspólnie z wszystkimi kibicami i sympatykami „Niebieskich”, mamy nadzieję, że do wbicia pierwszej łopaty na placu budowy, już blisko…” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Centrum Przedsiębiorczości.

Rękę na pulsie w sprawie nowego stadionu nieustannie trzyma Facebookowa strona „Cicha6.com

źródło: Ruch Chorzów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close