Region

Odliczanie trwa, za kilka godzin koniec 2020 roku [WIDEO]

Za kilka godzin koniec 2020 roku. Dla wielu: w końcu. Bo choć nie dla każdego miniony rok był nieszczęśliwy, to na pewno dla większości był po prostu trudny.

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

– Mieliśmy dużo zmian, takich swoich, osobistych, aczkolwiek ta sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała nam niektóre plany, na pewno wakacyjne, ale dziękujemy, że szczęśliwie go kończymy razem, we dwoje – mówi Katarzyna, mieszkanka Sosnowca.

I często we dwoje będziemy kończyć ten rok. Bo zgodnie z wytycznymi rządowymi w kraju nie odbędą się żadne zorganizowane zabawy sylwestrowe. Nie będzie koncertów, czy imprez w klubach. Choć tegoroczna noc sylwestrowa nie będzie tak huczna, jak w poprzednich latach i może nieco przygnębiać, to zdaniem psychologów moment, gdy wybija północ i tak ma wymiar symboliczny.

– Jakiś etap się zamyka i czeka nas coś nowego. I zawsze warto myśleć w taki pozytywny sposób, że mamy nowe plany, nowe cele, nowe jakieś zadania, które sobie stawiamy. I myślę, że w tych okolicznościach trzeba jak najbardziej trzeba myśleć, że to będzie lepszy rok, inny, a ten który minął może nas czegoś nauczył, być może zmusił do przewartościowania pewnych rzeczy, do jakiejś refleksji, że przetrwaliśmy z różnymi doświadczeniami mówi Agnieszka Błach-Tomera, psycholog.

A taki moment spora część Polaków zamierza uczcić zamieniając procenty w promile.

– Przed świętami się zaczęło i teraz dalej jest kontynuacja dużego zainteresowania.
– Jaki alkohol kupują?
– Kupują wysokoprocentowy alkohol plus – wiadomo – szampany – mówi Łukasz Guzy, sprzedawca.

O ile korki od szampanów w domach wystrzelą, to nie wystrzelą, przynajmniej teoretycznie, fajerwerki. Apelował o to premier. Choć mimo apeli sklepy z pirotechniką nie narzekają na brak klientów. Oczywiście nie brakuje tez przeciwników. O to, żeby w te noc nie strzelać od lat apeluje między innymi prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. I ma propozycję.

– Żeby pieniądze, które wydają na fajerwerki, które powodują hałas, który utrudnia funkcjonowanie zwierzętom, które wokół nas funkcjonują, to razem z organizacjami pozarządowymi apelujemy, żeby te kwoty przekazywać lepiej właśnie na schronisko dla zwierząt, czy jakiekolwiek inne potrzeby osób potrzebujących, czy zwierząt potrzebujących, niż po to, żeby strzelać w powietrzemówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Warto też pamiętać, że od godziny 19 do 6 rano obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się, poza wyjątkowymi sytuacjami. Policja jednak przede wszystkim zamierza zwracać uwagę na coś innego.

– W zasadzie w tym roku będą, tak jak w każdym innym, zwracać uwagę podczas sylwestrowej nocy na to samo, czyli na jakiekolwiek wybryki chuligańskie, picie alkoholu w miejscach niedozwolonych, pod tzw. „chmurką”, no i przede wszystkim na pijanych kierowców, którzy wsiadają za kółko i chcą się przemieszczać samochodamimówi asp. szt. Adam Jachimczak, KWP w Katowicach.

Rok 2020 się kończy, ale dla tych, dla których 31 grudnia to dzień jak każdy inny też mamy dobrą wiadomość. Jutro jest piątek. I zaczyna się weekend.

Autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sylwester w domu? Tylko z Telewizją TVS! Mnóstwo, gwiazd, muzyki i emocji specjalnie dla Was!

Ktoś chciał w Katowicach dać dziecku na imię Sosnowiec. Dziwnych pomysłów było więcej 😉

Śląskie: Modernizacja systemu ŚKUP. Jak teraz będzie działał?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close