KrajRegionSportWiadomość dnia

Oni lat nie liczą! Sportowcy „w jesieni wieku” przyjechali na Olimpiadę do Łaz [WIDEO]

-W województwie śląskim mamy politykę senioralną nie tylko na sztandarach, ale też na koszulce marszałka. Dwa dni temu gościliśmy tysiąc osób na dniu seniora w Koszęcinie, dziś tu, w Łazach prawdziwe tłumy. Dzieje się wiele, chcemy się z wami spotykać i wsłuchiwać w wasz głos. Rozmawiajcie z nami, domagajcie się swoich praw, my jesteśmy po to, by organizować takie imprezy i sprawiać, by żyło wam się po prostu lepiej – mówił w trakcie otwarcia imprezy marszałek Wojciech Saługa.


W sportowych zmaganiach wzięli udział zawodnicy z 60 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego kraju, a także z Austrii i Ukrainy. To frekwencyjny rekord imprezy. Seniorzy rywalizowali m.in. w pływaniu, tenisie stołowym, wyścigach rowerowych, lekkoatletyce, kajakarstwie, strzelectwie, łucznictwie, a także w brydżu i szachach. Ogólnopolska Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łazach przebiegała pod hasłem „Trzeci Wiek na Start”, a jej celem obok rywalizacji sportowej, jest integracja środowisk senioralnych z całej Polski. To największe tego typu wydarzenie w kraju i Europie.

Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku to już tradycja naszej gminy. Oprócz tego, że seniorzy świetnie się tu bawią w duchu sportowej rywalizacji, mają też możliwość poznania Jury Krakowsko-Częstochowskiej i uroków tego regionu – mówił burmistrz Łaz, Maciej Kaczyński. Przed zawodami odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia i przemarsz poszczególnych ekip. Zapłonął także olimpijski znicz. Nad Zalewem Mitręga zlokalizowana została wioska olimpijska i odbywały się występy zespołów artystycznych. Specjalnie dla seniorów dostępne były stoiska medyczne i informacyjne, a poszczególne Uniwersytety Trzeciego Wieku prezentowały swoją ofertę.(źr:slaskie.pl)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close