RegionSilesia Informacje

Park polisensoryczny w Sosnowcu [ZDJĘCIA] Co to takiego?!

W zamyśle autorów przestrzeń została tak zaaranżowana, by zminimalizować skutki niepełnosprawności w przyszłości poprzez wdrożenie kompleksowych rozwiązań – aktywizujących, rehabilitacyjnych oraz integracyjnych. Środki na rewitalizację Parku pochodzą z projektów zewnętrznych pisanych w okresie ostatnich 3 lat.

 

Prace w pierwszym etapie kosztowały 1,1 mln zł, w drugim, który właśnie się zakończył 1 mln zł, a w trzecim udało się pozyskać 1,1 mln zł. – Jest to koncepcja całkowicie autorska, niewiele tego typu kompleksowych rozwiązań istnieje w Europie. Obecnie przygotowujemy dokumentację potrzebną do realizacji III etapu. Park jest planowany jak organizm żywy – ciągle zmieniający się i podlegający ewolucji zgodnej z potrzebami naszych uczniów oraz mieszkańców miasta. W ostatnim etapie zbudujemy domki Hobbitów lub Skrzatów. Będą one pracowniami lub pomieszczeniami do kolejnych rodzajów terapii – tłumaczyła Iwona Durek, dyrektor ZSS nr 4.

 

– Fantastyczna inicjatywa, miejsce, które może integrować osoby niepełnosprawne. Mam nadzieję, że będziecie z niego korzystać z radością. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wyjątkowego miejsca – podkreślał prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close