RegionŚwiatWiadomość dnia

Paulina Bidzińska z Gliwic wytańczyła zwycięstwo w Eurowizji dla młodych tancerzy. To sukces Szkoły Baletowej w Bytomiu [WIDEO]

Wytańczyła zwycięstwo w tegorocznej edycji Eurowizji dla młodych tancerzy. W ciągu historii konkursu sięgającej 1985 roku, to już trzecia wygrana Polski. Paulina Bidzińska reprezentowała kraj dzięki wygranej eliminacji do konkursu „Młody Tancerz Roku”. Pochodzi z Gliwic, a swoje pierwsze taneczne kroki stawiała w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Bytomiu.

 

-Niezwykle pracowita, ambitna, niezwykle dbająca a o to, by w szkole realizować wszystkie swoje zadania. Scena sprawiała jej ogromną przyjemność i to był jej cel – mówi Bożena Sękala, wicedyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. To jednak cel, który wymaga wielu poświęceń. -W naszej szkole bardzo zwracają uwagę na figurę i w mojej klasie jest wiele osób, które mają dietę i stosują się do niej. Często można podejść do naszego dietetyka szkolnego jeśli ma się jakiś problem i on pomoże – mówi Gabiela Dąbek, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu.

Paulina Bidzińska z Gliwic wytańczyła zwycięstwo w Eurowizji dla młodych tancerzy. To sukces Szkoły Baletowej w Bytomiu

Choć w większości przypadków wystarcza utrata kalorii na sali baletowej. -Jest to ogromny wysiłek, ogrom pracy i codzienne zmaganie się z wieloma, wieloma trudnościami i dążenie do perfekcji, ale wydaje mi się, że to jest najbardziej satysfakcjonujące – mówi Dominika Woszek z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu.

 

Żeby dostać się do bytomskiej baletówki wystarczy przyjść na egzamin wstępny. Ten jednak do najłatwiejszych nie należy. -Potrzebujemy dzieci ze szczególnymi predyspozycjami, więc odpowiednia długość mięśni, odpowiedni wzrost, odpowiednie proporcje, odpowiednia miękkość i elastyczność ścięgien i stawów, więc tutaj pod tym kątem rzeczywiście sprawdzamy dzieci dość szczegółowo – wyjaśnia Bożena Sękala, wicedyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu.

Paulina Bidzińska z Gliwic wytańczyła zwycięstwo w Eurowizji dla młodych tancerzy. To sukces Szkoły Baletowej w Bytomiu

Kolejny egzamin- na przełomie marca i kwietna. W tym dniu można też przy okazji zwiedzić szkołę i internat oraz zobaczyć jak wyglądają zajęcia.(Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close