Sport

Piast Gliwice-Lech Poznań LIVE [RELACJA NA ŻYWO] Zobaczcie ZDJĘCIA i WIDEO

Mecz Piast Gliwice – Lech Poznań zdecyduje o Mistrzostwie Polski! Mecz, który elektryzuje dzisiaj nie tylko Gliwice, ale i całą piłkarską Polskę! Sprawdźcie wynik meczu Piast Gliwice – Lech Poznań i zobaczcie, co dzieje się na Okrzei 20!

W jakiej cenie kiełbasa wyborcza? Która najlepsza? Odpowiedzi w TOP 5 SILESIA FLESZ

Mecz Piasta Gliwice z Lechem Poznań oklaskuje dzisiaj komplet kibiców. Bilety na Okrzei 20 wyprzedano już kilka dni temu!

5′ Mocno zaczęli goście, atak lewą stroną, ale sytuację wyjaśnił Kirkesov

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

6′ Lech nadal w strefie pola karnego Piasta, ale kolejny atak powstrzymany przez gliwicką defensywę

Oszałamiający doping ponad 9 tysięcy gardeł niesie dzisiaj piłkarzy Piasta Gliwice do historycznego sukcesu – zdobycia pierwszego Mistrza Polski!

Oszałamiający doping ponad 9 tysięcy gardeł niesie dzisiaj piłkarzy Piasta Gliwice do historycznego sukcesu - zdobycia pierwszego Mistrza Polski!

10′ Wspaniałe zagranie Valncii, wszedł w tempo Parszyszek, ale nie dopadł futbolówki posłanej tuż przy lin bramkowej

11′Szybka akcja Piasta Gliwice, ale na miejscu Matúš Putnocký

14′ Lech za długo bawił się piłką rozgrywając swoją akcję, Pietrowski skutecznie powstrzymał Kołodzieja

15′ Czerwiński dobrze wybija dośrodkowanie Wasilewskiego

16′ WAŻNA informacja z Warszawy! Legia prowadzi 1-0 z Zagłębiem Lubin. Gola dla stołecznych zdobył Carlitos

20′ Felix pomiędzy dwoma piłkarzami Lecha próbuje strzału z dystansu, ale pewna interwencja, Putoncky łapie piłkę

21’ Spalony. Hateley świetnie podaje do Konczkowskiego, ale skrzydłowy Piasta Gliwice znalazł się na spalonym

22′ Kapitalnie Valencia! Joel Valencia założył „siatkę” Janickiemu, ale ofensor Lecha Poznań do futbolówki dopadł jako pierwszy

23′ Piast w natarciu, poza Szmatułą cała drużyna Piastunek na połowie Lecha Poznań. Żeby zdobyć upragnione mistrzostwo, Piast ten mecz musi wygrać!

GOOOOOOOOOOOOL!Piotr Parzyszek wykorzystuje nieporozumienie w defensywie gości i pakuje piłkę do pustej bramki! Brawo!—⏱ 27' | #PIALPO 1-0

Opublikowany przez Piast Gliwice Niedziela, 19 maja 2019

27′ GOOOOOOOL!!!!! Piast – Lech 1-0!!!!

Co za błąd bramkarza Lecha! Wydawać się mogło, że Janicki ma wszystko pod kontrolą, ale Putnocky zmylił własnego defensora, wychodząc daleko poza pole karne, a między Putnockiego a Janickiego wbiegł Parzyszek i bezlitośnie wykorzystał błąd, palując piłkę do pustej bramki! Piotr Parzyszek i 1-0 dla Piasta Gliwice!

Stadion Piasta Gliwice przy Okrzei 20 wypełniony dzisiaj do ostatniego miejsca!

33′ Wrzawa w Gliwicach! Dociera informacja z Warszawy. Legia – Zagłębie 1-1!

34′ Piast po zdobyciu gola nie zwalnia tempa, świetna kontra zespołu Waldemara Fornalika, z dystansu huknął Valencia, ale nie nastawił celownika, bo uderzenie trafiło prosto w obrońcę Lecha

Jeszcze jeden! Jeszcze jeden - skandują kibice Piasta w Gliwicach. Na chwilę obecną Piast Gliwice mistrzem Polski!
Jeszcze jeden! Jeszcze jeden – skandują kibice Piasta w Gliwicach. Na chwilę obecną Piast Gliwice mistrzem Polski!

35′ Lech atakuje, groźny strzał Janickiego, ale na miejscu grający dzisiaj kapitalne zawody Jakub Szmatuła!

36′ Kolejny groźny strzał w rękawicach Szmatuły! Ależ atom ma dzisiaj ten chłopak w rękach!

Pod Wawelem Cracovia przegrywa 0-1 z Pogonią Szczecin i na tę chwilę jest poza europejskimi pucharami

Specjalne środki ostrożności? Nad stadionem w Gliwicach Black Hawk!

Piast Gliwice, jeśli wygra dzisiaj z Lechem Poznań – zdobędzie historyczny, pierwszy w historii klubu tytuł piłkarskiego Mistrza Polski. Ten sukces ma być świętowany nie tylko na murawie i na trybunach Okrzei 20, ale też na ulicach Gliwic. W planie jest między innymi przejazd specjalnym autokarem z piłkarzami i sztabem szkoleniowym na Plac Krakowski.

44′ Ależ groźnie pod bramką Szmatuły! Kostewycz pudłuje jednak z idealnej pozycji, ale i tak okazuje się, że był na spalonym

44′ Lechia prowadzi 1-0 w Gdańsku z Jagiellonią Białystok

45′ Koniec pierwszej połowy. Piast po trafieniu Piotra Parzyszka prowadzi 1-0!  Jeśli takim wynikiem skończy się mecz w Gliwicach, Piast będzie Mistrzem Polski sezonu 2018/2019!

Przerwa to  nie czas na nudę na Okrzei 20. Kibice Piasta zapewniają dzisiaj nie tylko ogłuszający doping, ale i oprawę meczu. Właśnie trwa niesamowita kartoniada!

Historyczny sukces jest na wyciągnięcie ręki, ale w Gliwicach nie chcą zapeszyć i nie zdradzają szczegółów ewentualnej fety mistrzowskiej. Pewne jest, że jeżeli Piast będzie po ostatnim gwizdku sędziego Szymona Marciniaka przed Legią Warszawa, to puchar za mistrzostwo Polski odbierze na murawie stadionu przy ul. Okrzei w Gliwicach.

Kibice Piasta Gliwice już kilka godzin przed meczem zameldowali się pod stadionem Piasta

Przerwa we wszystkich czterech meczach grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Cracovia Kraków przegrywa 0-1 z Pogonią Szczecin, Lechia Gdańsk 1-0 prowadzi z Jagiellonią Białystok, Legia Warszawa remisuje 1-1 z Zagłębiem Lubin, a Piast Gliwice prowadzi 1-0 z Lechem Poznań. Co oznaczają takie wyniki?

Gdyby końcowy gwizdek w meczach był już teraz, Piast Gliwice zostaje Mistrzem Polski sezonu 2018/2019, Legia zdobywa wicemistrzostwo, Lechia jest trzecia a Jagiellonia Białystok czwarta i to ona zamyka na chwilę obecną stawkę drużyn, które mają prawo gry w europejskich pucharach. Przed nami jednak drugie 45 minut emocji!

W Gliwicach słychać dzisiaj często „historia tworzy się na naszych oczach” – i coś w tym jest. Piast przed historyczną szansą zdobycia Mistrzostwa Polski. Kibice na ten mecz nie przyszli tak po prostu – przemaszerowali wielotysięczną grupą przez centrum miasta na swój kultowy adres – Okrzei 20:

46′ – rusza druga połowa meczu w Gliwicach. 45 minut nadziei na mistrza Polski dla Piasta Gliwice!

48′ Groźnie Lech. Dośrodkowanie w pole karne, mogło być niebezpiecznie ale Parzyszek wybija piłkę na rzut rożny. Lech nie przyjechał do Gliwic leżeć na murawie. Tym bardziej, że po burzy jaka była przed meczem – jest na Okrzei dzisiaj bardzo mokro 😉

51′ Groźna wymiana podań w polu karnym Piasta, ale sytuację wyjaśnia Czerwiński.

52′ Lech wciąż w natarciu, Piast ma problemy z wyjściem z własnej połowy, kontra Valencii spala na panewce, połowa drużyny Piasta została na swojej połowie. Czyżby już obrona wyniku?

54′ Znowu kolejne ataki na połowie Piasta i znowu groźnie niepilnowany Darko Jevtic! Piast musi odsunąć grę od własnej połowy, bo to może się źle skończyć!

55′ Piast ostrożnie teraz konstruuje swoje akcje – ale na razie większość z nich kończy się przed polem karnym Kolejorza.

56′ Wrzawa w Gliwicach! W Warszawie Legia przegrywa 1-2 z Zagłębiem Lubin! Taki wynik oznacza, że nawet jeśli Piast przegra czy zremisuje z Lechem – to zostanie Mistrzem Polski! Ale o porażce nikt na Okrzei nie myśli! Piast wciąż prowadzi z Lechem Poznań 1-0!

59′ Lech Poznań szykuje zmianę – na boisko wejdzie Kamil Jóźwiak, zastąpił na boisku Kamila Kołodzieja

63′ Ależ setka dla Lecha!!! Co za akcja! Kostevycz prosto w niepewnie interweniującego Szmatułę. Kuba Szmatuła chciał skrócić kąt5 z którego spodziewał się strzału, ale to mogło się skończyć stratą gola z 2-3 metrów

66′ Informacja z Krakowa. Pogoń Szczecin prowadzi już z Cracovią 2-0

67′ Kolejna zmiana w Kolejorzu. Z boiska schodzi wyróżniający się dzisiaj w barwach Kolejorza Wołodymyr Kostewycz, w jego miejsce wbiega na murawę Tymoteusz Klupś

71′ Pierwsza zmiana w Piaście Gliwice. Boisku opuszcza zdobywca gola – Piotr Parzyszek. W jego miejsce Papadopulos

75′ Dwie zmiany wyników. W Krakowie Pogoń prowadzi już 3-0 z Cracovią, a w Gdańsku Lechia wygrywa 2-0 z Jagą

78′ To chyba miało być dośrodkowanie. Konczkowski chyba nie bardzo miał pomysł na to, co zrobić z piłką – więc opuszcza ona boisko

79′ Dośrodkowanie w pole karne Piasta Gliwice, ale Czerwiński na miejscu, pewnie uprzedził Jóźwiaka.

80′ Kolejna zmiana w Piaście. Schodzi Konczkowski, na boisku witany brawami Tomasz Jodłowiec!

82′ Piast stara się oddalić grę od własnej połowy. Czy uda się dowieźć ten wynik do końca? Jeszcze 8 minut!

84′ Akcja Piasta, Papadopulos, Felix, kilka wymian i niestety piłka na oucie.

86′  Jevtic dośrodkowuje, na posterunku nieomylny dzisiaj Czerwiński. A na trybunach zaraz zacznie się odliczanie!

Na trybunach już zaczyna się feta! Kibice już świętują Mistrzostwo Piasta Gliwice!

Mistrzem Polski jest nasz gliwicki GKS – śpiewają kibice Piasta, a wrzawa na trybunach #Okrzei20 nie cichnie nawet na sekundę! Takiego dopingu na trybunach nie pamiętają najstarsi kibice Piastunek!

90′ I teraz jeszcze głośniej! Na boisko wchodzi ulubieniec kibiców Niebiesko Czerwonych, Gerard Badia!

91′ Legia Warszawa wyrównuje z Zagłębiem Lubin. Na Łazienkowskiej jest 2-2. Wynik w Warszawie nic na razie jednak nie zmienia.

92’ Tomasz Jodłowiec szarżuje na bramkę Putnockiego ale trafia prosto w golkipera Kolejorza. A 2-0 już wisiało w powietrzu!

93′ Szymon Marciniak kończy mecz!!! Piast Gliwice MISTRZEM POLSKI!!!