Sport

Piast Gliwice w półfinale Pucharu Polski!

Piast Gliwice po raz pierwszy w historii awansował do półfinału Pucharu Polski!

Trująca kiełbasa! Gdzie? I dlaczego policjanci zamieniają się w youtuberów! TOP 5 Silesia Flesz

Po pełnym zwrotów akcji meczu, gliwiccy futsaliści pokonali Clearex Chorzów 6:5. To historyczny sukces!

Początek bitwy o zwycięstwo był pełen emocji. Przemysław Dewucki, już w 3. minucie spotkania, zaskoczył obrońców drużyny z Chorzowa. Po zaledwie 120 sekundach Dominik Śmiałkowski wbił potężną bombę do bramki chorzowian, po doskonałym dośrodkowaniu Szadurskiego. Gdy wybiła 6. Minuta, było już 3:0 dla Piasta. Tym razem swoim talentem popisał się Sergio Parra.

Zaniepokojony trener Clearexu poprosił o czas. Po 10 minutach chorzowianie zdobyli pierwszą bramkę, ale atomowym strzałem odpowiedział Marcin Grzywa, podwyższając wynik na 4:1 dla Piasta. Szybkim trafieniem odpowiedział Zastawnik, a zaraz po nim Tomasz Golly.

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

Po przerwie Piast wychodził na boisko z jednobramkowym prowadzeniem. Obie drużyny nie zwalniały tempa. Za sprawą Tomasza Golly i Sebastiana Leszczaka chorzowianie wyszli na prowadzenie 5:4 i wydawało się, że już nie dadzą sobie wyrwać zwycięstwa.

W 37. minucie wyrównał Rafał Franz, a na 14 sekund przed końcową syreną Sergio Parra precyzyjnie strzelił szóstego gola dla Piasta. Jeszcze desperackim posunięciem trener Clearexu próbował zmienić losy tego pucharowego starcia, ale bez powodzenia. Awans Piasta do półfinału stał się faktem!