RegionWiadomość dnia

Piekary Śląskie: Szpital dostał sprzęt dla noworodków za datki mieszkańców! [ZDJĘCIA]

Szczególne podziękowania należą się tym najmłodszym, którzy w czasie pakowania zakupów, jak i zbiórek na terenie miasta zbierali każdy grosik – wolontariusze, dzieci z rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół oraz radnymi połączyli siły i kilka miesięcy temu rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na wyposażenie nowego budynku Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich. W ostatni weekend datki zbierano w okolicach piekarskich kościołów i w Kauflandzie. Zebrano ponad 7 tys. zł.

 

W akcji uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, Miejskiego Gimnazjum nr 4, Miejskich Szkół Podstawowych nr 1 i 11, chór Halka oraz radni klubu Nasze Piekary i Obywatelskiego Klubu Radnych: Gabriela Kossakowska, Helena Warczok, Andrzej i Czesław Wymysło, Łukasz Ściebiorowski, Tadeusz Wieczorek. Natomiast uczniowie MSP nr 1 wraz z dyrektorem Grażyną Krasówką, pomagali w markecie pakować klientom zakupy.
Komitet „Babcia Mama Wnuk” od zeszłego roku do tej pory zebrał ponad 23 tys. złotych. Pomysłodawcą komitetu społecznego, organizującego zbiórki publiczne na szpitalny sprzęt, jest radny – Maciej Czempiel. Teraz za 15 tys. złotych zakupiono pierwszy sprzęt – specjalistyczne stanowisko do pielęgnacji noworodków, które trafi na oddział ginekologii i położnictwa nowego szpitala.

 

-Czuję wzruszenie, radość, ale przede wszystkim olbrzymią wdzięczność dla pomysłodawcy akcji, dla komitetu honorowego i całej rzeszy piekarzan, którzy zbierali pieniądze. Szczególne podziękowania należą się tym najmłodszym, którzy w czasie pakowania zakupów, jak i zbiórek na terenie miasta zbierali każdy grosik. W ten sposób uzbierała się całkiem pokaźna kwota i oto mamy stanowisko do pielęgnacji noworodka. Zdajemy sobie sprawę, że zbiórki publiczne nie zakończą się zbiórką 20 mln złotych, ale chodzi o to, żeby mieszkańcy poczuli, że szpital jest ich. Przecież każdy z nich może dołożyć swoją cegiełkę do budowy szpitala – dziękowała prezydent Sława Umińska-Duraj.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close