KrajRegion

PIEKARY ŚLĄSKIE: Wielkie kolędowanie – koncert TVS!

Piekary Śląskie i „Piekarskie Betlejem” po raz piąty zapraszają na Wielkie Kolędowanie! Spędź święta w rytmie najpiękniejszych kolęd. Sprawdź świąteczny rozkład jazdy „Piekarskiego Betlejem”!

 

Jesteś gotowy na święta? Piekary Śląskie po raz piąty zapraszają do udziału w Wielkim Kolędowaniu w „Piekarskim Betlejem”! Od 25 grudnia do 31 stycznia odwiedź Piekarskie Betlejem, codziennie od 9:00 do 18:30.

Co nas czeka w tym roku?

Tym razem w „Piekarskim Betlejem” obok piekarskiej bazyliki czekają nas wielkie świąteczne atrakcje. Właśnie w tym czasie możemy zobaczyć żywą i ruchomą szopkę w regionalnej scenerii, jak również wystawę szopek z różnych zakątków świata – m.in. afrykańską, filipińską, autriacką czy niemiecką. Ponadto mamy możliwość spróbować świątecznych „maszketów„.

Najpierw na gości spragnionych odrobiny historii czekają eksponaty „dawnego Śląska”. Tegoroczna edycja została wzbogacona o Powstańców Śląskich ze względu na zbliżającą się, 100. rocznicę wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego. Będziemy mogli również zajrzeć do typowej, śląskiej „lauby”. „Lauba” była nierozłącznym elementem śląskich domostw, która prowadziła do familoka (lub prywatnego domu). To właśnie w „laubie” przesiadywali „starki” i „starzyki”.

Tegoroczną nowością w „Piekarskim Betlejem” jest również tzw. kaplica pokoju, czyli replika groty narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Miejsce zostało stworzone szczególnie dla wiernych, by w spokoju mogli oddawać się modlitwie.

Po raz kolejny wystartuje również konkurs na najpiękniejszą choinkę przygotowaną przez piekarskie szkoły i przedszkola. Ponadto na zgłodniałych będzie czekać plenerowa kawiarenka, a w niej oczywiście ciepła herbata, domowe wypieki oraz typowo śląskie, świąteczne „maszkety”.

„Piekarskie Betlejem” to po pierwsze moc świątecznych atrakcji. Po drugie – Wielkie Kolędowanie! Sprawdź piekarski, kolędowy rozkład jazdy.

26 grudnia

17:00 – Zespół Power of Winds

 

30 grudnia – Wielkie Rodzinne Kolędowanie

15:00 – Nieszpory

15:30 – kolędowanie rodzin z udziałem ks. abpa Wiktora Skworca

19:00 – Śląskie Kolędowanie z Telewizją TVS, Kola i Jula, Jacek Silski, Metrum Reni & Marco, Sonitus, De Silvers, Claudia i Kasia Chwołka

 

31 grudnia

10:30 – Kolędowy Festiwal Dziecięcy Śpiewajmy i Grajmy Mu

 

1 stycznia

17:00 – Orkiestra Sanktuaryjna

 

5 stycznia

19:00 – Piekarski Wieczór Uwielbienia w Bazylice Piekarskiej

 

6 stycznia

17:00 – chór kameralny Legato

 

12 stycznia

10:30 – Jasełka w wykonaniu uczniów MSP nr 13 w Piekarach Śląskich

 

13 stycznia

17:00 – zespół Agapetos

 

18 stycznia

19:00 – Wielkie Kolędowanie z zespołem Golec uOrkiestra (koncert biletowany)

 

20 stycznia

17:00 – chór sanktuaryjny Cecylia

 

27 stycznia

17:00 – Koncert Pożegnanie z Piekarskim Betlejem, Kapela Góralska z Zakopanego

 

Organizatorem Wielkiego Kolędowania jest Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. Sponsorami wydarzenia są: Węglokoks Kraj oraz GTB Metropolis. Patronat medialny nam wydarzeniem objęli: TVS, Gość Niedzielny, TVP3, Radio Piekary oraz Radio eM.

Wielkie Kolędowanie (fot. Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej)
Wielkie Kolędowanie (fot. Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej)

(Marlena Borczyk)

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close