Piękna gra Japonii i fart Senegalu, czyli remis w polskiej grupie!

Senegal Mistrzem Świata najprawdopodobniej nie zostanie. Na miano mistrza farta już jednak zasłużył. Świetna gra Japonii, ogrom ciekawych akcji i dominacja na boisku przerodziła się w… Remis. Japonia – Senegal 2:2.

Dwie akcje Senegalu rozpoczęły spotkanie w polskiej grupie. W pierwszej dośrodkowywał Wague, został jednak zablokowany. Kolejna to ciekawe podanie Sarra, niestety ponownie zablokowana przez japońskich obrońców.

Gol dla Senegalu! Pogromcy Polaków po 12 minutach gry dopięli swego! Błąd Kawashimy, który odbił piłkę prosto pod nogi Mane. As Reprezentacji Senegalu pewnie wpakował ją do bramki. Japonia 0, Senegal 1.

22. minuty były potrzebne Japończykom na zdobycie bramki wyrównującej. Fantastyczną akcją popisał się duet Nagamoto – Inui. Pierwszy świetnie podał na wolne pole, drugi wykończył akcję pewnym strzałem w róg bramki! 1:1!

5 minut później próbował Niang! Doskonałą interwencją popisał się jednak Kawashima. Można powiedzieć odkupił swoje błędy z pierwszej bramki dla Senegalu.

Statystyki po pierwszej połowie:

Drugą część spotkania od mocnego akcentu zaczęli piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni. W 50. minucie groźnie główkował Osako, na posterunku był jednak Ndiaye.

Pięć minut później ciekawa akcja z drugiej strony boiska. Bohater meczu z Polską – Niang strzelił mocno w środek bramki, czujny Japoński bramkarz nie dał się zaskoczyć. Po prawi godzinie gry na tablicy wyników – remis.

Shibasaki idealnie wyłożył piłkę do Osako, ten nie zdołał jednak przeciąć toru lotu futbolówki i zdobyć gola dla Japonii. Reprezentacja Senegalu cofnięta do głębokiej obrony!

W 64. minucie próbował Iniu! Strzał z zza pola karnego musnął poprzeczkę i opuścił plac gry. Gdyby Japończyk przymierzył ciut lepiej, bramka mogłaby znaleźć się w kompilacji tych najładniejszych z tegorocznych Mistrzostw.

Tego nie spodziewał się chyba nikt! W 71. minucie po długiej dominacji Japończyków bramkę zdobył Senegal! Wague kończy niskie podanie w pole karne mocnym strzałem pod poprzeczkę! Japonia – Senegal 1:2.

W pełni zasłużona bramka dla Japonii! W 78. minucie meczu Honda otrzymał miękkie podanie w pole karne i pewnie wbił piłkę do bramki!