KrajRegion

Pierwsza dama spotkała się w Sejmie z protestującymi rodzicami osób niepełnosprawnych [WIDEO]

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Sejmie z protestującymi opiekunami dorosłych osób niepełnosprawnych. – To było bardzo dobre i miłe spotkanie. trzeba szukać kompromisu – podkreślali protestujący.

 

W czwartek protestujący w Sejmie rodzice osób niepełnosprawnych odczytali podczas konferencji prasowej treść listu do pierwszej damy: „Liczymy na pani przybycie i wsparcie naszych postulatów”. Tego samego dnia do Sejmu przyjechała Agata Kornhauser-Duda. Towarzyszy jej podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski.

Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych występuje z postulatem wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego w kwocie 500 złotych miesięcznie bez kryterium dochodowego. Do tej pory rząd zapowiedział realizację innego postulatu komitetu – wzrostu renty socjalnej do wysokości renty minimalnej.

Dodatkowo rząd zdecydował o zwiększeniu pomocy rzeczowej dla opiekunów – zniesieniu limitów na refundowane wyroby medyczne niezbędne do funkcjonowania osób niepełnosprawnych oraz rehabilitację, a także zapowiedział wprowadzenie innych zmian na rzecz dorosłych niepełnosprawnych: korzystanie ze świadczeń zdrowotnych bez kolejek, obsługa poza kolejnością w aptekach oraz umożliwienie dorosłym osobom o znacznym stopniu niepełnosprawności korzystania ze świadczeń specjalistycznych bez skierowania.

Tydzień temu porozumienie z rządem w sprawie działań na rzecz niepełnosprawnych zawarły środowiska osób niepełnosprawnych reprezentowane w Krajowej Radzie Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych. Do porozumienia nie przystąpili protestujący w Sejmie.
(TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close