RegionWiadomość dnia

Pijany kierowca autobusu w Rudzie Śląskiej. Woził pasażerów mając 3 promile!

Niemal 3 promile alkoholu w organizmie miał 41-letni kierowca autobusu komunikacji miejskiej, który wiózł pasażerów na linii Ruda Śląska – Katowice. Pijany kierowca został zatrzymany przez policjantów, po tym jak pasażerowie uniemożliwili mu dalszą jazdę i zabrali kluczyki.

 

Chwilę wcześniej dyżurny rudzkiej komendy otrzymał telefoniczną informację o tym, że kierowca dziwnie się zachowuje – jechał pasem dla ruchu przeciwnego, wjeżdżał na chodniki, gwałtownie hamował, a w trakcie wjeżdżania do zatoczki pomagał mu jeden z pasażerów – również pijany. Gdy policjanci zatrzymali 41-latka, przypuszczenia co do jego stanu potwierdziło badanie alkomatem. Mężczyzna powiedział policjantom, że podczas przerwy, w Rudzie Śląskiej wypił dwa piwa i setkę wódki. Śledczy z „trójki” przedstawili mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Jednak to nie koniec sprawy. Policjanci zbierają wciąż dowody, które mogą zaświadczyć o konieczności przedstawienia mu kolejnych, cięższych zarzutów.

 

(źr: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close