reklama
KrajWiadomość dnia

PILNE!!! 40 nowych przypadków koronawirusa!!! 7 to województwo śląskie!

Szybko rośnie bilans zarażonych koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie, że potwierdzono 40 kolejnych przypadków koronawirusa! Siedem z nich odnotowano w województwie śląskim, co oznacza, że w regionie mamy już 56 pacjentów, u których wykryty został koronawirus.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wykryto kolejnych 40 przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce.

-Mamy 40 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, 5 z woj. podkarpackiego – wyliczają przedstawiciele resortu zdrowia.

Są też zarażeni koronawirusem z innych województw:

-5 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osoby z woj. pomorskiego i 1 osoba z woj. małopolskiego – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Tym samym liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi już 492, z czego 5 to przypadki zakończone śmiercią pacjentów. 56 przypadków koronawirusa wykryto już w województwie śląskim.

Czym jest koronawirus?
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Jak często występują objawy?
Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?
Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Premier wprowadził w kraju stan epidemii!

Epidemia koronawirusa: Szkoły zamknięte do Wielkanocy!

Epidemia koronawirusa: GIS wstrzymuje szczepienia do 18 kwietnia

Pokaż więcej

3 komentarze

  1. Panie Wojciechu Żegolewski, „ZAWLEC” to się Pan może do łóżka jak Pan za dużo alkoholu wypije. Proszę przeczytać swój artykuł i pomyśleć co jest nie tak. Pisze Pan na ogólnodostępnej stronie a to wymaga szacunku dla odbiorcy i wysiłku za który dostaje Pan jak mniemam wynagrodzenie. Pozdrawiam i życzę żeby Pan nigdzie niczego nieświadomie i nie chcący nie ZAWLÓKŁ.

    1. Przywołany do tablicy – proszę o rozwinięcie myśli, bo szczerze mówiąc – nie wiem w czym rzecz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button