AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Z OSTATNIEJ CHWILI: Szkoły zamknięte do Wielkanocy! Rząd wprowadza STAN EPIDEMII!

-Przedłużamy czas zamknięcia szkół i innych placówek oświatowych do Świąt Wielkanocnych – zapowiedział dzisiaj podczas specjalnej konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Cały czas realizowany jest nauka w systemie e-learningu, cały czas szkoły uczą zdalnie, i tak będzie nadal. Nasze dzieci nie zmarnują tego czasu, będą się nadal uczyły w takim systemie, rodziców prosimy o wyrozumiałość, bo nie zawsze wszystko udaje się przeprowadzić w idealny sposób, ale taki sposób nauki w tej chwili i takie decyzje to przede wszystkim dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci – mówił na konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski.

 

Szkoły – podobnie jak inne placówki edukacyjne i oświatowe – w tym żłobki i przedszkola – mają pozostać zamknięte co najmniej do Świąt Wielkanocnych. Wydłużony będzie nie tylko czas w którym szkoły pozostają zamknięte – ale wydłużony zostanie także zasiłek dla rodziców, opiekujących się dziećmi w czasie, kiedy placówki są nieczynne. Na razie wynosił on 14 dni – teraz wg. zapowiedzi rządu ma zostać wydłużony.

 

Czy rok szkolny będzie wydłużony? -Te decyzje, które do tej pory podejmowaliśmy, łącznie z tą dzisiejszą, kiedy wydłużamy przerwę w szkołach – nie skutkuje tym, że będziemy wydłużać rok szkolny czy przesuwać terminy egzaminów – mówił minister Piontkowski.

 

-Aby jak najbardziej ograniczyć skutki epidemii koronawirusa, wprowadzamy na terenie całego kraju STAN EPIDEMII – zapowiedział dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej premier, Mateusz Morawiecki. -To dla nas wielki egzamin z odpowiedzialności i bezpiecznych zachowań – mówił Morawiecki. Te najbliższe tygodnie do Świąt Wielkanocy to dla nas ogromna mobilizacja, jako dla społeczeństwa.

Premier oznajmił także, że przerwa w nauce w szkołach potrwa znacznie dłużej. Bo do Wielkanocy.
-Wstrzymujemy lekcje do Świąt Wielkanocnych. To ważna decyzja, która ma dać nam dodatkowy czas na walkę z koronawirusem. Dziękuję w tym miejscu i rodzicom i nauczycielom, którzy poświęcają swój czas na e-learning, szkoły funkcjonują zdalnie, to nie jest czas wolny od naukimówił premier.

Mateusz Morawiecki po raz kolejny odniósł się do planów wprowadzenia przez rząd tarczy antykryzysowej. -Znaczna część naszej gospodarki jest w fazie zamrożenia, bardzo ważne jest, aby ci, którzy mogą świadczyć pracę zdalnie, czy w jakimś odseparowaniu w miejscu pracy – świadczyli ją. -Wierzę, że z tych trudnych okoliczności w jakich znalazła się Polska – wyjdziemy zwycięsko mówił premier Morawiecki.

-Podpisałem wraz z szefem MSWiA ustawę o STANIE EPIDEMII – mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia, Łukasz Szumowski. -Oznacza to, że pracownikom służby zdrowia, ale także innych branż – będziemy mogli wyznaczyć nowe zadania w zwalczaniu epidemii koronawirusa – mówił prof. Szumowski.

Czy Polska jest już w szczytowym momencie epidemii? -W żadnym przypadku nie, spodziewamy się w najbliższym czasie skokowego wzrostu liczby wykrytych przypadków zarażeń koronawirusem – mówił na konferencji minister Szumowski.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Knurowie: są wyniki badań pracowników, którzy mieli kontakt z zakażoną lekarką

Dworzec widmo! Ludzi jest tak mało, że Koleje Śląskie postanowiły odwołać niektóre kursy

Sosnowiec: Podejrzana o zakażenie koronawirusem odmówiła leczenia na zakaźnym. Po pomoc chciała iść na SOR

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close