AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Z OSTATNIEJ CHWILI: Szkoły zamknięte do Wielkanocy! Rząd wprowadza STAN EPIDEMII!

-Przedłużamy czas zamknięcia szkół i innych placówek oświatowych do Świąt Wielkanocnych – zapowiedział dzisiaj podczas specjalnej konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Cały czas realizowany jest nauka w systemie e-learningu, cały czas szkoły uczą zdalnie, i tak będzie nadal. Nasze dzieci nie zmarnują tego czasu, będą się nadal uczyły w takim systemie, rodziców prosimy o wyrozumiałość, bo nie zawsze wszystko udaje się przeprowadzić w idealny sposób, ale taki sposób nauki w tej chwili i takie decyzje to przede wszystkim dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci – mówił na konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski.

 

Szkoły – podobnie jak inne placówki edukacyjne i oświatowe – w tym żłobki i przedszkola – mają pozostać zamknięte co najmniej do Świąt Wielkanocnych. Wydłużony będzie nie tylko czas w którym szkoły pozostają zamknięte – ale wydłużony zostanie także zasiłek dla rodziców, opiekujących się dziećmi w czasie, kiedy placówki są nieczynne. Na razie wynosił on 14 dni – teraz wg. zapowiedzi rządu ma zostać wydłużony.

 

Czy rok szkolny będzie wydłużony? -Te decyzje, które do tej pory podejmowaliśmy, łącznie z tą dzisiejszą, kiedy wydłużamy przerwę w szkołach – nie skutkuje tym, że będziemy wydłużać rok szkolny czy przesuwać terminy egzaminów – mówił minister Piontkowski.

 

-Aby jak najbardziej ograniczyć skutki epidemii koronawirusa, wprowadzamy na terenie całego kraju STAN EPIDEMII – zapowiedział dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej premier, Mateusz Morawiecki. -To dla nas wielki egzamin z odpowiedzialności i bezpiecznych zachowań – mówił Morawiecki. Te najbliższe tygodnie do Świąt Wielkanocy to dla nas ogromna mobilizacja, jako dla społeczeństwa.

Premier oznajmił także, że przerwa w nauce w szkołach potrwa znacznie dłużej. Bo do Wielkanocy.
-Wstrzymujemy lekcje do Świąt Wielkanocnych. To ważna decyzja, która ma dać nam dodatkowy czas na walkę z koronawirusem. Dziękuję w tym miejscu i rodzicom i nauczycielom, którzy poświęcają swój czas na e-learning, szkoły funkcjonują zdalnie, to nie jest czas wolny od naukimówił premier.

Mateusz Morawiecki po raz kolejny odniósł się do planów wprowadzenia przez rząd tarczy antykryzysowej. -Znaczna część naszej gospodarki jest w fazie zamrożenia, bardzo ważne jest, aby ci, którzy mogą świadczyć pracę zdalnie, czy w jakimś odseparowaniu w miejscu pracy – świadczyli ją. -Wierzę, że z tych trudnych okoliczności w jakich znalazła się Polska – wyjdziemy zwycięsko mówił premier Morawiecki.

-Podpisałem wraz z szefem MSWiA ustawę o STANIE EPIDEMII – mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia, Łukasz Szumowski. -Oznacza to, że pracownikom służby zdrowia, ale także innych branż – będziemy mogli wyznaczyć nowe zadania w zwalczaniu epidemii koronawirusa – mówił prof. Szumowski.

Czy Polska jest już w szczytowym momencie epidemii? -W żadnym przypadku nie, spodziewamy się w najbliższym czasie skokowego wzrostu liczby wykrytych przypadków zarażeń koronawirusem – mówił na konferencji minister Szumowski.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Knurowie: są wyniki badań pracowników, którzy mieli kontakt z zakażoną lekarką

Dworzec widmo! Ludzi jest tak mało, że Koleje Śląskie postanowiły odwołać niektóre kursy

Sosnowiec: Podejrzana o zakażenie koronawirusem odmówiła leczenia na zakaźnym. Po pomoc chciała iść na SOR

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close