KrajRegion

Koronawirus w Knurowie: są wyniki badań pracowników, którzy mieli kontakt z zakażoną lekarką

Są wyniki pięciu pracowników szpitala, którzy mieli bezpośredni kontakt z lekarką z Knurowa. We wszystkich przypadkach wynik testu jest ujemny.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Są wyniki testu na obecność koronawirusa pięciu pracowników szpitala w Knurowie, którzy mieli kontakt z lekarką, która wyszła z kwarantanny.. We wszystkich przypadkach wynik testu jest ujemny.

Przypominamy:
Lekarka, która została skierowana na kwarantannę, pracowała w gabinecie lekarskim na terenie knurowskiego szpitala.
Policjanci pouczyli kobietę, że łamie prawo i polecili natychmiastowe przerwanie pracy oraz powrót do domu celem kontynuowania kwarantanny.
Policjanci powiadomili o zaistniałym incydencie inspektorat sanitarny oraz dyrekcję szpitala. Okazało się, że wynik testów na obecność koronawirusa jest pozytywny.
Obecnie służby sanitarne ustalają i docierają do osób, które miały kontakt z kobietą. Policjanci prowadzą czynności dotyczące złamania przepisów kodeksu wykroczeń, a wydział kryminalny gliwickiej komendy zebrał też materiały w sprawie popełnienia przestępstwa. Akta z zabezpieczonymi dowodami, z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa, przesłano do Prokuratury Rejonowej Gliwice – Zachód.
Ponawiamy apel do wszystkich, wobec których zastosowano lub zalecono kwarantannę, o stosowanie się do poleceń służb sanitarnych oraz instytucji państwowych. Osoby takie powinny poddać się rygorom izolacji.
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close