Region

PILNE: Będzie koniec protestu górników?! Dziś rozmowy w Urzędzie Wojewódzkim!

Pojawiło się światełko w tunelu dla górników ze Śląska! Jak poinformował Grzegorz Podżorny z Solidarności dziś o godzinie 13 rozpoczną się rozmowy liderów Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego z rządową delegacją.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Już wczoraj związkowcy informowali, że do rozmów usiądą tylko z premierem Mateuszem Morawieckim albo osobami, które posiadają od niego stosowne pełnomocnictwa. W skład delegacji, która dziś spotka się ze związkowcami wchodzą pełnomocnik rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węgla kamiennego, wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, pełnomocnik rządu ds.polityki surowcowej, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu Piotr Dziadzio oraz szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubów.

– W ocenie strony społecznej, przyjazd rządowej delegacji to m.in. efekt pogotowia strajkowego i podziemnych akcji protestacyjnych w kopalniach. Jak podkreśla szef śląsko-dąbrowskiej „S” i jeden z liderów MKPS Dominik Kolorz, rozpoczęcie rozmów nie oznacza ani zawieszenia, ani przerwania protestu, ani też odwołania zapowiadanej na piątek manifestacji w Rudzie Śląskiej. MKPS decyzje o ewentualnych zmianach przyjętego harmonogramu działań protestacyjnych będzie podejmować po uprzedniej ocenie przebiegu i efektów rozmów ze stroną rządową – informuje Solidarność.

Przypomnijmy: już w ubiegłym tygodniu związkowcy dali premierowi tydzień na spotkanie i dyskusję na temat przyszłości górnictwa w regionie. Premier nie odpowiedział na ich apel, a wczoraj ruszyły protesty w kopalniach ruchu Ruda i kopalni Wujek. Część górników nie wyjechała na powierzchnię po zakończonej zmianie. Z kolei przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz zapowiedział, że w piątek w Rudzie Śląskiej odbędzie się pikieta związkowa.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kilkudziesięciu górników nie wyjechało na powierzchnię! Rozpoczął się strajk w kopalaniach!

Nareszcie! Nowa, wybudowana droga DK 94 pod wiaduktem już otwarta [WIDEO]

Nowy stadion za kilkadziesiąt milionów złotych powstanie w Katowicach [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close