AlarmRegionWiadomość dnia

PILNE!!!: Potężny pożar odpadów! Słup dymu widać z wielu kilometrów!

Potężny pożar sortowni odpadów! Tym razem ogień objął odpady w Jastrzębiu-Zdroju. Ogromny pożar, jaki wybuchł popołudniu w sobotę, 30 marca, gasi w tej chwili ponad 70 strażaków. Słup czarnego, gęstego dymu widać z bardzo daleka

 

Śmierć pacjenta w męczarniach w Sosnowcu wstrząsnęła Polską!


Pożar w Jastrzębiu-Zdroju wybuchł w punkcie selektywnej zbiórki odpadów w rejonie ulicy Norwida. Na miejscu jest już 21 zastępów straży pożarnej – zarówno PSP jak i OSP. W sumie pożar w Jastrzębiu-Zdroju gasi w tej chwili ponad 70 strażaków.

Na szczęście nie ma informacji o poszkodowanych. Strażacy starają się opanować sytuację i szalejący na składowisku ogień. Słup czarnego, gęstego dymu, jaki wydobywa się z płonących odpadów, widać z wielu kilometrów.

Jak powiedział nam st.kpt. Daniel Lebioda z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju, pożar został po godzinie 19.00 opanowany. –Na miejscu wciąż jest 20 jednostek straży i 70 ratowników, trwa dogaszanie. Zapaliła się sterta wielkogabarytowych odpadów, zwożonych do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jastrzębiu-Zdroju. Pożar objął stertę o wymiarach 30 na 40 metrów i wysoką na 8 metrów – mówi st.kpt. Daniel Lebioda z PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Na szczęście w wyniku pożaru, który jest już dogaszany nikt nie ucierpiał. Nie ma także informacji, aby czarny i gęsty dym, jaki widać było w czasie pożaru z wielu kilometrów, stanowił jakiekolwiek zagrożenie dla ludzi.

Akcja gaśnicza polega w chwili obecnej na dogaszaniu i monitorowaniu przez strażaków sporego pogorzeliska. Na razie nie są znane ani rozmiary szkód, jakie wywołał pożar, ani to, w jaki sposób zaprószono ogień.

autor: Wojciech Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close