AlarmKrajRegionWiadomość dnia

PiS miażdży konkurencję. 50 procent poparcia w najnowszym sondażu. Jak inne partie? [WIDEO]

To rekordowa przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad pozostałymi partiami. Wg. najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych, PiS ma 50% poparcia wyborców. Jak wypadła w badaniach reszta politycznych konkurentów.

 

50 proc. wyborców popiera Prawo i Sprawiedliwość; gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS otrzymałby 285 mandatów – wynika z badania Kantar Public. Platformę Obywatelską popiera 17 proc., ruch Kukiz’15 – 11 proc., a Nowoczesną – 9 proc. ankietowanych.

Według badania Kantar Public dla „Faktu”, przeprowadzonego 11 grudnia metodą wywiadów telefonicznych wspieranych komputerowo na grupie 1000 Polaków w wieku powyżej 18 lat, Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło 50 proc. poparcie ankietowanych. To dałoby partii 285 mandatów w Sejmie, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę.(źr:TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close