Region

PKM Jastrzębie-Zdrój nie upadnie? Znalazły się pieniądze na miejską komunikację! [WIDEO]

Ponad 2 mln zł ma trafić do jastrzębskiego PKM z budżetu miasta. Wsparcie dla przewoźnika zadeklarowały także inne samorządy. W sumie trafi do niego prawie 3,5 mln zł.

 

 

Znamy miejsce, skąd odleciało całe województwo śląskie! TOP 5 Silesia Flesz zaprasza na mega-ODLOT!

-Tak naprawdę nie mieliśmy innego wyjścia, po to, aby ta komunikacja miejska działała to musieliśmy dokonać takiego dokapitalizowania – mówi Roman Foksowicz, wiceprezydent Jastrzębia – Zdroju.

Bo firma Warbus, która miała obsługiwać komunikację w Jastrzębiu Zdroju wycofała się z realizacji kontraktu. W mieście pojawił się chaos komunikacyjny, teraz PKM ma przejąć komunikację na terenie miasta.

-Zarząd MZK został zobligowany do tego, aby przygotować restrukturyzację PKM-u. A to oznacza, że PKM mógłby realizować zadania zlecone przez MZK – bezprzetargowo. Dzięki temu kondycja finansowa PKM uległaby poprawie – mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.

-Jeżeli ta koncepcja się powiedzie, to będziemy musieli zwiększyć ilość taboru i liczbę kierowców. Pozostałe służby, tzn. zaplecze i administrację posiadamy już, tu nie przewidujemy zwiększenia liczby pracowników – wyjaśnia Stanisław Słowiński, prezes PKM w Jastrzębiu Zdroju.

MZK podjęło również decyzję o zakończeniu procesu likwidacji PKM. W ten sposób ponad sto miejsc pracy zostało uratowanych. Prawdopodobnie od 1 maja firma z Jastrzębia Zdroju – wraz z jeszcze jednym przewoźnikiem, obsługiwać będzie komunikację autobusową w całym mieście.

autor: Monika Herman
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close