Kategorie

PKS Bielsko-Biała zmienia nazwę. Od 2021 to Komunikacja Beskidzka. Przybędzie kursów i obsługiwanych gmin!

Zmiana nazwy przedsiębiorstwa i rozszerzenie terenu działania poza województwo śląskie czeka bielski PKS. Do Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, który organizuje transport publiczny w powiecie bielskim, przystąpią Kęty. To w praktyce oznacza, że od początku 2021 r. bielski PKS będzie wozić mieszkańców tej gminy. Także od nowego roku powiatowy przewoźnik zmieni nazwę. Od 1 stycznia będzie działał jako marka – Komunikacja Beskidzka.

 

 

„Ślązaków nie obsługujemy!” Hejt osiąga apogeum! Szczegóły w TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Trwało to rok, ale na Podbeskidziu w końcu wygrywa samorządność. Komunikacja z centrum gospodarczym na południu województwa śląskiego, jakim jest Bielsko-Biała i tereny przyległe, jest coraz lepsza. Mogę tylko pogratulować samorządowcom, że dogadali się, by wspólnie zadbać o tak istotną sprawę, jaką jest transport publiczny – mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

W związku z rozszerzeniem terenu działania Komunikacja Beskidzka będzie woziła pasażerów na trasie Andrychów – Kęty, a część kursów zostanie przedłużona do Bielska-Białej. W efekcie na przykład mieszkańcy Bulowic dojadą na południe bez przesiadki.

Władze gminy Kęty mówią o rewolucji dla mieszkańców. – Jakość usług, a przede wszystkim nowoczesny tabor PKS-u, silnego podmiotu o uznanej pozycji na rynku, nie może równać się z tym, czym dysponuje nasze MZK. Zyskamy stabilnego partnera, z którym możemy związać się na wiele lat w zakresie transportu publicznegomówi burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar.

 

Aby sfinalizować rozszerzenie działania Komunikacji Beskidzkiej, potrzebna jest jeszcze uchwała Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego. Ta zostanie podjęta w przyszłym tygodniu.

Komunikacja Beskidzka może pochwalić się coraz nowszym taborem. Przedsiębiorstwo zakupiło w ostatnim czasie 26 autobusów na gaz CNG. 13 pojazdów już parkuje w zajezdni, reszta dojedzie do końca roku. Wszystkie są 12-metrowe, mogą jednorazowo, w komfortowych warunkach, przewieźć 90 pasażerów. Są wyposażone w klimatyzację, monitoring, wi-fi, gniazdka na USB, przyciemniane szyby i są niskopodłogowe. Koszt ich zakupu to 32 mln zł, cześć pieniędzy pokryło unijne dofinansowanie. W ramach kolejnych inwestycji Komunikacji Beskidzkiej w Bielsku-Białej przy ul. Legionów powstaje stacja do tankowania pojazdów na gaz ziemny.

 

Obecnie autobusy bielskiego PKS wożą pasażerów po całym powiecie bielskim: z Bielska-Białej do Dankowic, Zasola Bielańskiego, Hecznarowic, Kóz, Kęt, Czańca, Porąbki, Czernichowa, Międzybrodzia, Wilkowic, Pietrzykowic, Rybarzowic, Kalnej, Szczyrku, Jaworza, Roztropic, Wieszcząt, Iłownicy i Grodźca; a także na trasach Bielsko-Biała przez Szczyrk, Wilkowice i Bielsko-Biała przez Jaworze, Jasienicę. Poza tym autobusy Komunikacji Beskidzkiej jeżdżą na liniach Czechowice-Dziedzice – Dankowice, Czechowice-Dziedzice – Janowice, Dankowice – Kaniówek, Pisarzowice Krzemień – Pisarzowice Szkoła, Buczkowice – Szczyrk, Jaworze – Iłownica, Jaworze – Jasienica, Międzyrzecze Górne – Mazańcowice, Bystra – Meszna, Pisarzowice – Wilamowice, Czechowice Dziedzice – Dankowice i Wilamowice – Bestwina.

 

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny, który organizuje transport publiczny w powiecie bielskim, tworzy 9 gmin powiatu bielskiego oraz Starostwo Powiatowe z Bielska-Białej.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bytom i Piekary zalane po burzach! Śląskie miasta liczą straty po nawałnicach [WIDEO]

Częstochowa: Zrozpaczeni pracownicy zrobili pogrzeb PKS-u! Mówią, że to wina PiS-u [WIDEO]

Kibice wracają na stadiony śląskich klubów! Nareszcie! Ale czekają ich obostrzenia [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button