AlarmRegionWiadomość dnia

Kibice wracają na stadiony śląskich klubów! Nareszcie! Ale czekają ich obostrzenia [WIDEO]

Kibice piłkarscy wracają na stadiony. Wojewoda śląski podjął decyzję wpuszczeniu na trybuny kibiców Górnika Zabrze, Piasta Gliwice, GKS Katowice, GKS Tychy i GKS Jastrzębie. Fani muszą się jednak liczyć z wieloma obostrzeniami. Stadionowe trybuny będą mogły być zapełnione maksymalnie w 25-ciu procentach, a kibice nie będą mogli siedzieć tuż obok siebie. Ale to nie wszystko.

 

 

„Ślązaków nie obsługujemy!” Hejt osiąga apogeum! Szczegóły w TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa aż do czasu zajęcia miejsca na sektorze. Oczywiście będzie też nakaz zachowania dystansu społecznego przed wejściem na obiekt i już w trakcie przemieszczania się po obiekciemówi Karol Młot, Piast Gliwice.

Podobne obostrzenia będą na stadionie Górnika Zabrze, który dzisiaj wieczorem zagra z Koroną Kielce. Na trybunach będzie mogło zasiąść nieco ponad 4,6 tys. (cztery tysiące sześciuset widzów) widzów. Pierwszeństwo będą mieli ci, którzy wykupili wcześniej karnety.

Kibice piłkarscy wracają na stadiony. Wojewoda śląski podjął decyzję wpuszczeniu na trybuny kibiców Górnika Zabrze, Piasta Gliwice, GKS Katowice, GKS Tychy i GKS Jastrzębie
Kibice piłkarscy wracają na stadiony. Wojewoda śląski podjął decyzję wpuszczeniu na trybuny kibiców Górnika Zabrze, Piasta Gliwice, GKS Katowice, GKS Tychy i GKS Jastrzębie

– Po karnetowiczach przyszła pora na to, aby klub wywiązał się ze wszystkich zobowiązań wobec wszystkich sponsorów. Bo też takie umowy zakładają obecność na meczach, czy też właśnie sponsorów, czy pracowników danych firm. Ale mimo wszystko wystarczyło jeszcze biletów, aby trafiły do sprzedaży – mówi Bartłomiej Perek, Górnik Zabrze.

Tych nie można jednak kupić tradycyjnie w kasach, a jedynie za pośrednictwem internetu. Ale to, że podczas najbliższej kolejki piłkarskiej kibice obejrzą mecze, nie oznacza, że wojewoda nie będzie mógł cofnąć swojej decyzji.

– Jeżeli okaże się, że kibice nie przestrzegają tych rygorów sanitarnych, jak również są uchybienia ze strony organizatorów, my będziemy podejmować stosowne działania – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Kluby zapewniają, że stadiony zostały odpowiednio przygotowane i są zdezynfekowane.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Po raz pierwszy ozdrowieńców jest 3 razy więcej niż nowych przypadków!

Kibice na stadionach od 19 czerwca? Wojewoda śląski wydał właśnie decyzję w tej sprawie!

Wybory korespondencyjne to niewypał? Na Śląsku niewielu chce tak głosować [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close