RegionSportWiadomość dnia

Kibice na stadionach od 19 czerwca? Wojewoda śląski wydał właśnie decyzję w tej sprawie!

Co z kibicami na stadionach? Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego, od 19 czerwca powinni być wpuszczani na stadiony. Ale kluby na razie na swoich stronach piszą jedno – czekamy na decyzję władz administracyjnych. Taką decyzję dla klubów z woj.śląskiego wydał właśnie wojewoda śląski.

 

 

„Ślązaków nie obsługujemy!” Hejt osiąga apogeum! Szczegóły w TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wygasił decyzje z marca br. dotyczące zakazu organizacji imprez masowych z udziałem publiczności. Decyzje te póki co dotyczą klubów piłkarskich: Górnik Zabrze, Piast Gliwice, GKS Katowice, GKS Tychy i GKS Jastrzębie.

Rozporządzenie Rady Ministrów z 12 czerwca 2020 r. pozwala kibicom na udział w meczach, ale pod pewnymi rygorami. – Przede wszystkim najważniejsze jest dla nas zachowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, także tego zdrowotnego, dlatego ta określona przepisami grupa kibiców będzie musiała surowo stosować się do rygorów sanitarnych podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Stadiony znów będą otwarte dla kibica, który będzie musiał zająć wyznaczone, „co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie”, z tym że zapełnienie obiektu nie będzie mogło być większe „niż 25% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności”. Bezdyskusyjną kwestią jest tutaj zachowanie reżimu sanitarnego.

 

– Publiczność nie kupi biletów w kasach, będzie mogła je nabyć wyłącznie przez internet. Organizatorzy spotkań piłkarskich będą musieli także w uzgodnieniu z inspektorami sanitarnymi ustalić i wdrożyć procedury sanitarne. Chodzi np. o toalety, sposób przemieszczania się po obiekcie, kwestię wejścia na obiekt i wyjścia czy rozmieszczenie środków dezynfekcyjnych w dostępnych miejscach – zaznacza wojewoda Jarosław Wieczorek dodając, że oczywiście także widzowie nie mogą zapominać o podstawowych zasadach takich jak trzymanie 2- metrowego dystansu od innych uczestników, maseczki czy częsta dezynfekcja rąk.

 

Jeszcze przed uchyleniem decyzji o zakazie uczestnictwa publiczności na stadionach wojewoda poprzez wideokonferencje rozmawiał z prezesami klubów piłkarskich oraz z prezydentami miast, w których rozgrywki sportowe się odbywają. Decydująca była jednak opinia wojewódzkiego inspektora sanitarnego, o którą wojewoda wystąpił i która zezwala na organizację rozgrywek sportowych z udziałem odpowiedniej liczby kibiców.

– Jeśli organizatorzy spotkań piłkarskich zdecydują się, iż odbędą się one przy udziale widzów, będziemy te wydarzenia mocno obserwowaćzapewnia wojewoda.

 

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

17 czerwca ruszają loty z Katowice Airport. Pyrzowice wznawiają połączenia, ale w reżimie sanitarnym [WIDEO]

Koronawirus w natarciu! 19 osób na kwarantannie w Kurii Katowickiej, Gliwice zamykają wydział UM!

Katowice: Basen w dzielnicy Burowiec oficjalnie otwarty! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close