AlarmRegionWiadomość dnia

Koronawirus w natarciu! 19 osób na kwarantannie w Kurii Katowickiej, Gliwice zamykają wydział UM!

Kolejne miasta borykają się z nowymi ogniskami koronawirusa. W Gliwicach zdecydowano się na zamknięcie wydziału komunikacji Urzędu Miejskiego. Wstrzymana została też możliwość rezerwacji nowych terminów. Zakażenie potwierdzono u członków najbliższej rodziny dwojga pracowników tego wydziału.

 

 

„Ślązaków nie obsługujemy!” Hejt osiąga apogeum! Szczegóły w TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Próbujemy w jak najszybszym trybie sprawić żeby ci nasi pracownicy zostali przebadani, tak żeby móc wykluczyć tutaj rozprzestrzenianie się tego wirusa. Należy pamiętać o tym, że za dwa tygodnie są wybory prezydenckie i gdyby stało się tak, że wystąpi tutaj jakieś większe ognisko, to możemy mieć bardzo duże problemy ze sprawnym zorganizowaniem tych wyborów. Ale chodzi również o bezpieczeństwo mieszkańców, którzy przychodzą załatwić swoje sprawy do urzędu oraz urzędników – mówi Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic.

Osoby, które miały bezpośredni kontakt z tymi pracownikami pracują zdalnie bądź są na postojowym. Pozostali pracownicy wydziału są do dyspozycji telefonicznie.

 

Koronawirus pojawił się także w kurii metropolitalnej w Katowicach. Ta nieczynna jest do odwołania.

-W poniedziałek otrzymaliśmy właśnie taką informację, że jedna z osób zatrudnionych w Kurii Metropolitalnej ma wynik pozytywny na COVID 19. W związku z tym po konsultacji z sanepidem, tak jak informowaliśmy, zostały podjęte natychmiastowe działania. Kuria została zamknięta. Kwarantanną zostały objęte osoby, które miały najbliższy kontakt z tą osobą. Jest to kilkunastu pracowników kurii – mówi ks. dr Tomasz Wojtal, rzecznik prasowy Metropolity Katowickiego.

Kwarantanną nie został objęty metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc. W poniedziałek w związku z pojawieniem się koronawirusa trzeba było zawiesić działalność Przedszkola Miejskiego nr 12 w Świętochłowicach. Kwarantannie poddanych zostało 13 pracowników placówki i dziewięcioro dzieci, które miały kontakt z pracownikiem przedszkola. Z tego samego powodu konieczne było zawieszenie działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świętochłowicach i zamknięcie budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w tym mieście.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Urzędzie Miasta Gliwice? Pracownicy na kwarantannie, wydział komunikacji zamknięty! [KOMUNIKAT UM GLIWICE]

Kopalnie Borynia i Bolesław Śmiały. Nowe ogniska koronawirusa na Śląsku!

Wybory 2020: sprawdź najważniejsze terminy [GŁOSOWANIE KORESPONDENCYJNE]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close