AlarmRegionWiadomość dniaZdrowie

Kopalnie Borynia i Bolesław Śmiały. Nowe ogniska koronawirusa na Śląsku!

188 nowych przypadków koronawirusa na Śląsku, aż 74 z nich dotyczy pracowników kopalń. Tym razem w należącej do JSW kopalni Borynia oraz należącej do PGG kopalni Bolesław Śmiały.

 

 

Zobacz także: Kopalnie na Śląsku zamknięte na 3 tygodnie przez koronawirus

– Pozostali to rodziny górników, do których dojeżdżają wymazobusy i pobierają próbki do badań. W następnych dniach oczywiście nadal będziemy kontynuowali badania przesiewowe, więc te wyniki nadal mogą być wysokie – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

W kopalniach samej Jastrzębskiej Spółki Węglowej do tej pory wykryto ponad 3,3 tys. przypadków koronawirusa. Najwięcej na Pniówku – blisko 1,6 tys. Dzisiaj za sytuację w śląskim górnictwie przewodniczący Koalicji Obywatelskiej Borys Budka obwiniał rząd . Stwierdził, że ministrowie Szumowski i Sasin zamiast zająć się sytuacją na Śląsku – zajmowali się wyborami.

– Niestety COVID stanowi przykrywkę do tego, by rozwiązywać w sposób brutalny ekonomiczne problemy śląskich kopalń. Bo wybór tych kopalń do ich częściowego zamykania jest nieprzypadkowy. To są kopalnie, które odnotowują bardzo niskie wyniki ekonomiczne. Ale przypomnę, że tu, w województwie śląskim, w polskie kopalnie, ten rząd wpompował 10 mld złotych bez żadnego efektumówi Borys Budka, Koalicja Obywatelska.

Tylko do tej pory w województwie śląskim zakażonych koronawirusem zostało ponad 11 tysięcy osób. Zmarło 269 z nich. Koronawirusa pokonało ponad 3 tys. osób.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tarcza antykryzysowa: Kolejne postojowe na kontach mieszkańców woj.śląskiego

Wybory prezydenckie: 28 czerwca nie zostanie wykorzystany żaden element pakietu z 10 maja

Gliwice: Kolejne testy na koronawirus i wyniki ujemne. Pacjenci opuszczają szpital!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close