AlarmKrajRegion

Przepychanki na wiecu Andrzeja Dudy w Lublinie! Poszło o LGBT [WIDEO]

Kontrowersje wokół słów, które padły z ust Andrzeja Dudy w sprawie LGBT nie ustają. W trakcie spotkania obecnego prezydenta z wyborcami w Lublinie, za Dudą pojawił się tęczowy transparent z napisem „Jesteśmy ludźmi, nie ideologią”. Prezydent jak twierdzi, broni materialnego bytu rodziny.

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

– Nie możemy pozwolić odebrać sobie naszej rodziny, musimy ją chronić ze wszystkich sił. To jest moja postawa jako prezydenta RP. Póki mi życia starczy, póki mi powierzacie funkcje prezydenta, póty będę tych prawd broniłmówił w poniedziałek Duda podczas spotkania wyborczego w Lublinie.

Andrzej Duda w Lublinie

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Lublinie. Zapraszamy na transmisję

Opublikowany przez Onet Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Od kilku dni narasta społeczne niezadowolenie z powodu traktowania przez obecnego Prezydenta oraz partię rządzącą środowisk LGBT. Kultowe juz słowa „Jesteśmy ludźmi, nie ideologią” pojawiają się w wielu wpisach na portalach społecznościowych. Manifestujący swoje niezadowolenie ludzie poszli o krok dalej i wywiesili transparent o takiej treści za przemawiającym w Lublinie Dudą. Mężczyzna, który transparent trzymał został zasłonięty i „wyproszony” z tłumu. Warto dodać, że środowiska LGBT w przeciwieństwie do tych konserwatywnych mają nastawienie pokojowe. Ostatnio pod pałacem prezydenckim po podpisaniu przez Dudę karty rodziny, która ma „chronić” dzieci m.in. przed ideologią LGBT, odbyło się pokojowe tęczowe disco, które w świetle prawa nie było nawet zgromadzeniem, a spontaniczną reakcją znajdujących się w tym samym miejscu ludzi. Należy również przypomnieć, że prowadzenie polityki pro rodzinnej w stylu, w którym prowadzi je Duda, coraz bardziej rozwściecza opozycję.

Musimy przetrwać ten ideologiczny huragan, tak jak przetrwaliśmy wiele innych. Przetrwać i dalej trwać, bo nasze korzenie są bardzo mocne. Nasze dzieje pokazały to nie raz. Ten korzeń jest ogromnie mocny i trwajmy przy nim, i trwajmy w nim, i chrońmy go, bo to jest nas obywatelski, konstytucyjny obowiązek, chronić Rzeczpospolitąpowiedział na wiecu w Lublinie Duda. Krytyki obecnie urzędującego prezydenta nie szczędzą nawet zagraniczne media. Do sprawy niedawno włączył się brytyjski The Guardian, swobodnie wyrażając zdanie na temat polityki Dudy w jednym z artykułów. Dziennikarze The Guardian zauważają swoistą dychotomię w wyścigu o fotel prezydenta RP, przedstawiając Dudę w opozycji do Rafała Trzaskowskiego, który jako pierwszy w historii prezydent Warszawy, współorganizował marsz równości, stając murem za ludźmi ze środowisk LGBT. Duda odpowiadał również na zarzuty i kontrowersje związane z jego słowami, mówiąc że zostały wyrwane z kontekstu. [LINK]

 

#DUDA2020

? NA ŻYWO | Lublin | #DUDA2020 ??

Opublikowany przez Andrzeja Dudę Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Jak czytamy na łamach RMF 24Drugim autorytetem wśród polityków jest dla niego Lech Kaczyński, który mówił m.in., że „chciałby, aby Rzeczpospolita była taka i Polska była taka, by umiała chronić słabszych i nie musiała bać się silnych”. I co to znaczy? Że chciał, żeby Polska była państwem sprawiedliwym, w którym zwycięża sprawiedliwość, a nie cynizm i draństwo. I co to znaczy? To jest w moim przekonaniu ta droga, którą powinien podążać każdy uczciwy polityk – oświadczył DudaWyścig do fotela prezydenckiego trwa. Według sondaży, Andrzej Duda dalej jest na pierwszym miejscu i ma szanse wygrać wybory, lecz jego poparcie wyraźnie spada, głównie na rzecz Rafała Trzaskowskiego, który został kandydatem PO na prezydenta w miejsce Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i szybko stał się jego najgroźniejszym przeciwnikiem. W ostatnim sondażu IBRiS Duda w II turze otrzymałby 48,8 % głosów wyborców, a Trzaskowski przegrałby nieznacznie – głosowałoby na niego 48 % respondentów. Wybory prezydenckie już 28 czerwca.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tarcza antykryzysowa: Kolejne postojowe na kontach mieszkańców woj.śląskiego

Wybory prezydenckie: 28 czerwca nie zostanie wykorzystany żaden element pakietu z 10 maja

Gliwice: Kolejne testy na koronawirus i wyniki ujemne. Pacjenci opuszczają szpital!

źródło: RMF 24
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close