RegionWiadomość dnia

17 czerwca ruszają loty z Katowice Airport. Pyrzowice wznawiają połączenia, ale w reżimie sanitarnym [WIDEO]

Dziś jeszcze pusto, ale od 17 czerwca na lotnisku Katowice Airport pojawią się pierwsi od kilku miesięcy pasażerowie. Systematycznie wznawiane będą połączenia pasażerskie na wybranych trasach europejskich.

 

 

„Ślązaków nie obsługujemy!” Hejt osiąga apogeum! Szczegóły w TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Po 90 dniach obowiązywania zakazu lotów pasażerskich w ruchu międzynarodowym. 17 czerwca w Pyrzowicach zostaną obsłużeni pierwsi pasażerowie na rejsach do Dortmundu, Burgas, Londynu Luton, Malmo, na Teneryfę, do Oslo-Torp, Eindhoven. Ta siatka połączeń przez przewoźników niskokosztowych będzie powoli systematycznie przywracana – mówi Piotr Adamczyk, Katowice Airport.

Od 17 czerwca swoje połączenia wznowi Wizz Air. 1 lipca zamierza to zrobić Rynair i Polskie Linie Lotnicze LOT. Lufthansa planuje powrót 1 września, przy czym daty te mogą ulec jeszcze zmianie. Obsługa ruchu pasażerskiego będzie się odbywać zgodnie z nowym reżimem sanitarnym. W praktyce oznacza to, że w terminalu przebywać mogą tylko pasażerowie. Przed wylotem pasażerom mierzona będzie temperatura ciała, a na terenie terminali obowiązuje zasada trzymania dystansu społecznego.

Dziś jeszcze pusto, ale od 17 czerwca na lotnisku Katowice Airport pojawią się pierwsi od kilku miesięcy pasażerowie. Systematycznie wznawiane będą połączenia pasażerskie na wybranych trasach europejskich
Dziś jeszcze pusto, ale od 17 czerwca na lotnisku Katowice Airport pojawią się pierwsi od kilku miesięcy pasażerowie. Systematycznie wznawiane będą połączenia pasażerskie na wybranych trasach europejskich

Na terenie lotniska obowiązkowe jest noszenie maseczek – z wyjątkami dotyczącymi dzieci poniżej 4 roku życia, osób z problemami z oddychaniem i pasażerów, którzy nie mogą założyć lub zdjąć maseczki z powodów zdrowotnych. Wciąż nie wiadomo co będzie z lotami czarterowymi. To uzależnione jest od decyzji biur podróży.

-Tour operatorzy na pewno zastanawiają się w tej chwili czy uruchomić loty. Na dłuższą metę na pewno nie są one opłacalne jeżeli miałaby być wypełniona tylko połowa samolotu. Liczymy na to, że przepisy się zmienią i będziemy mogli wypełniać samoloty do pełna – mówi Jadwiga Wieczorek, prezes Śląskiej Izby Turystyki, właścicielka biura podróży.

Szacuje się, że do poziomu ruchu z roku 2019, który dla polskiej branży lotniczej był rekordowy, możemy wrócić dopiero w 2023 a nawet 2024 roku.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Urzędzie Miasta Gliwice? Pracownicy na kwarantannie, wydział komunikacji zamknięty! [KOMUNIKAT UM GLIWICE]

Kopalnie Borynia i Bolesław Śmiały. Nowe ogniska koronawirusa na Śląsku!

Wybory 2020: sprawdź najważniejsze terminy [GŁOSOWANIE KORESPONDENCYJNE]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close