KrajRegion

PO i PSL pod rękę w sejmikach? Liderzy obu partii potwierdzają wolę współpracy [WIDEO]

Grzegorz Schetyna i Władysław Kosiniak-Kamysz potwierdzili podczas sobotniej konferencji na Stadionie Śląskim w Chorzowie wolę współpracy obu partii w regionalnych sejmikach i zadeklarowali otwartość na współpracę z samorządowcami innych – poza PiS – ugrupowań.

 

Debaty Prezydenckie w Telewizji TVS!

Poniedziałek 29.10 – Mysłowice
Wtorek 30.10 – Ruda Śląska
Środa 31,10 – Bytom

Debaty Prezydenckie w TVS o 17.50 po Silesia Flesz

 

„Marginalizacja i wchłonięcie PSL-u przez Schetynę to tylko kwestia czasu” – tak rzeczniczka PiS Beata Mazurek skomentowała na Twitterze sobotnie spotkanie liderów – Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

„Marginalizacja i wchłonięcie PSL-u przez Schetynę to tylko kwestia czasu. Ale to dobrze, ponieważ nareszcie spadnie maska konserwatyzmu i ukaże się ta prawdziwa twarz liberalizmu. Afery, nieudolne rządy to ich mocne spoiwo” – napisała na Twitterze Beata Mazurek.

Szefowie obu partii (PO i PSL) ocenili, że będą współpracować przynajmniej w 10 województwach. – Oczywiście nie we wszystkich w dwójkę jesteśmy w stanie stworzyć takie koalicje – zastrzegł Kosiniak-Kamysz. Polityk podkreślił otwartość na rozmowy także z SLD i Bezpartyjnymi Samorządowcami.

W wyborach samorządowych PiS uzyskało samodzielną większość w 6 sejmikach województw: lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego. Koalicja Obywatelska ma samodzielną większość w jednym sejmiku – województwa pomorskiego. Zakładając możliwość współpracy z ludowcami, koalicja KO i PSL miałaby szansę na rządzenie w sejmikach województw: kujawsko-pomorskiego (18 mandatów na 30), mazowieckiego (26 na 51), warmińsko-mazurskiego (19 na 30) oraz wielkopolskiego (22 na 39).
(źródło: TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close