Pobiegł w 40-kilometrowym maratonie. To najtrudniejsza trasa w Polsce

Koral Maraton to jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce. Ponad 40-kilometrowa trasa wiedzie wokół uzdrowiska, a biegacze muszą pokonać wiele ostrych podbiegów oraz długie odcinki w dół. W maratonie nasze miasto reprezentował Michał Kaszuba, który w klasyfikacji generalnej zajął ostatecznie IV miejsce z czasem 02:50:21. Wygrał natomiast w kategorii wiekowej mężczyzn powyżej 40. roku życia.

Na mecie pierwszy był Rafał Czarnecki z Bliżyna osiągając czas 02:39:44. Swojego najgroźniejszego rywala – Mwangi Joel Maina, pokonał o zaledwie siedem sekund. Trzeci w klasyfikacji był Grzegorz Czyż, który wyprzedził Michała Kaszubę niemal o sześć minut. Łącznie w Koral Maratonie udział wzięło ponad 200 zawodników. Kilku z nich nie ukończyło biegu.