AlarmRegion

Podpalacz z Rudy Śląskiej zatrzymany! To były strażak OSP!

Mężczyzna podpalił dwa kontenery na śmieci w Rudzie Śląskie-Halembie. W ręce policji wpadł gdy przyglądał się akcji strażaków. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Znamy miejsce, skąd odleciało całe województwo śląskie! TOP 5 Silesia Flesz zaprasza na mega-ODLOT!

Mundurowi z „piątki” patrolujący teren Halemby zostali skierowani na ulicę Kosynierów, gdzie miał się palić kontener ze śmieciami. Było to już kolejne podpalenie śmietnika tej nocy. Policjanci dostali też informację, że oba pożary były zgłoszone przez mężczyznę, podającego różne dane, ale dzwoniącego z jednego numeru.

Na miejscu policjanci zauważyli stojącego w klatce schodowej pobliskiego bloku mężczyznę, którego chcieli zapytać, czy widział całe zdarzenie. Mężczyzna wzbudził podejrzenie mundurowych. Po wylegitymowaniu i krótkiej rozmowie byli pewni, że to on stoi za tym podpaleniem.

Sprawdzenie jego telefonu potwierdziło ich przypuszczenia. 23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia, podczas przesłuchania przez kryminalnych, przyznał się do jeszcze 7 podpaleń kontenerów na śmieci, zlokalizowanych w rożnych częściach Halemby.

Policjanci ustalili również, że jest on byłym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej jednego z pobliskich powiatów i dlatego fascynował się akcjami strażaków. Mężczyzna usłyszał zarzuty związane ze zniszczeniem mienia, za co teraz odpowie przed sądem.

źródło: KMP Ruda Śląska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close