Kategorie

Pogranicznicy pilnie poszukiwani! Śląski oddział Straży Granicznej przyjmie do pracy 20 osób

Będzie praca w mundurówce w województwie śląskim. Śląscy pogranicznicy szukają nowych funkcjonariuszy – w sumie śląski oddział Straży Granicznej chce przyjąć 20 nowych mundurowych w swoje szeregi.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

-W 2021 roku Śląski Oddział Straży Granicznej z siedzibą w Raciborzu planuje przyjąć w swoje szeregi 20 osób. Już teraz osoby zainteresowane służbą w formacji mogą przystąpić do rekrutacji. Straż Graniczna poszukuje osób komunikatywnych, kreatywnych, zdyscyplinowanych, odpornych na stres, lubiących wyzwania, takich które są gotowe na podjęcie odpowiedzialnych zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa – czytamy w komunikacie dotyczącym rekrutacji do Straży Granicznej.

 

Kandydat ubiegający się do służby musi spełniać następujące wymogi:

– posiadać wyłącznie obywatelstwo polskie,
– nie być karanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
– posiadać co najmniej wykształcenie średnie,
– być sprawnym fizycznie i mieć dobry stan zdrowia,
– korzystać z pełni praw publicznych
– posiadać predyspozycje psychologiczne do pełnienia służby w formacji uzbrojonej.

Jak zostać Strażnikiem Granicznym? Można się samemu przekonać. Na Śląsku szukają 20 mundurowych (foto.Straż Graniczna)
Jak zostać Strażnikiem Granicznym? Można się samemu przekonać. Na Śląsku szukają 20 mundurowych (foto.Straż Graniczna)

Osoby, który chcą wstąpić w szeregi Śląskiego Oddziału Straży Granicznej muszą osobiście złożyć podanie o przyjęcie do służby w Straży Granicznej wraz z kwestionariuszem osobowym i kserokopiami dokumentów, które wymienione są na stronie internetowej Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. (www.slaski.strazgraniczna.pl). Ponadto każdy kandydat na funkcjonariusza poddawany jest dwuetapowemu procesowi rekrutacyjnemu, który ma na celu wyłonić osoby, które będą w stanie sprostać odpowiedzialnej, trudnej, ale i bardzo interesującej służbie.

I etap rekrutacji składa się z wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej i badania psychologicznego, dodatkowo wobec każdego kandydata przeprowadzane jest badanie psychofizjologiczne. Natomiast II etap rekrutacji to egzamin, w ramach którego kandydaci do służby rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i języka obcego, przystępują do testu sprawności fizycznej i rozmowy kwalifikacyjnej, a następnie poddawani są badaniom lekarskim.

Nowo przyjęci funkcjonariusze rozpoczynając służbę kierowani są do ośrodka szkolenia Straży Granicznej w trakcie którego nabywają podstawowe kompetencje i umiejętności w zakresie różnych dziedzin. Po pomyślnym zdaniu egzaminów końcowych funkcjonariusze wracają do swoich komórek organizacyjnych i pod okiem starszych kolegów zaczynają realizować obowiązki służbowe.

 

 

źródło: Straż Graniczna
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

45 mln szczepionek trafi do Polski. W lutym 2021 roku będziecie mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19

Przychodnia pocovidowa powstaje w woj.śląskim! To pierwsza taka placówka w regionie

Związkowcy nie chcą niedzieli handlowej 6 grudnia. Wystosowali apel do prezydenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button