KrajRegion

Związkowcy nie chcą niedzieli handlowej 6 grudnia. Wystosowali apel do prezydenta

Związkowcy z Solidarności Banków, Handlu i Ubezpieczeń sprzeciwiają się planom rządu i Senatu ws. niedzieli handlowej 6 grudnia. Wystosowali apel do prezydenta.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Zgodę na to, by niedziela 6 grudnia była niedzielą handlową wydał zarówno Sejm jak i Senat. Teraz brakuje tylko podpisu prezydenta.

Dodatkowej niedzieli handlowej nie chcą jednak związkowcy Solidarności. Skierowali oni apel do prezydenta o wstrzymanie się z podpisaniem ustawy.

Solidarność pracowników banków, handlu i ubezpieczeń w środowym apelu poprosiła prezydenta Andrzeja Dudę, by do poniedziałku 7 grudnia nie podpisywał nowelizacji ustawy, która incydentalnie zniesie zakaz handlu w niedzielę 6 grudnia.

Związkowcy Banków, Handlu i Ubezpieczeń utyskują na przepracowanie pracowników branży handlowej. – Ogromne niedobory kadrowe sprawiają, że pracownicy, którzy pozostali w sklepach, wypełniają obowiązki 2-3 osób. Ich przemęczenie i przeciążenie pracą sięga dzisiaj punktu krytycznego – zaznaczyli związkowcy.

Cały apel związkowców Solidarności przeczytasz TUTAJ

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

9,5 miliona złotych. Tyle potrzeba, by Maciuś spod Pszczyny dostał nowe życie! Zbiera cały Śląsk i nie tylko!

Lewy doceniony. Lewandowski z nominacją do Drużyny Roku UEFA 2020

Nareszcie!!! Śląskie szpitale wkrótce zaczną przyjmowanie pacjentów nie-covidowych!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close