RegionWiadomość dniaZdrowie

Nareszcie!!! Śląskie szpitale wkrótce zaczną przyjmowanie pacjentów nie-covidowych!

Śląskie szpitale pomału będą wracać do normalnej działalności. Zgodnie z zapowiedzią wojewody śląskiego, po uruchomieniu szpitala tymczasowego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, rozpoczął się etap odmrażania tych placówek.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

– Te placówki, które do końca listopada czy tez początku grudnia miały stworzyć dodatkowe łózka covidowe, a mówimy na przykład o o szpitalach w Cieszynie, w Reptach, w Jastrzębiu czy w Orzeszu one już nie muszą tworzyć tych dodatkowych miejsc i podobnie nie zostają wydawane decyzje na tworzenie kolejnych miejscmówi Alina Kucharzewska rzecznik Wojewody Śląskiego.

Obecnie w śląskich szpitalach jest 1500 wolnych łóżek dla chorujących na COVID-19. Otwarcie szpitala tymczasowego pozwoli na ich wykorzystanie przez pacjentów niecovidowych. Tak jak np. w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

Nareszcie!!! Śląskie szpitale wkrótce zaczną przyjmowanie pacjentów nie-covidowych!
Nareszcie!!! Śląskie szpitale wkrótce zaczną przyjmowanie pacjentów nie-covidowych!

– Cały czas staraliśmy się przyjmować w czasie epidemii tych innych pacjentów, teraz to będzie o tyle łatwiejsze, że wracamy do normalnego funkcjonowania zarówno bloku operacyjnego jak i tych oddziałów tzw. zabiegowych i myślę, że będzie to z korzyścią dla tych innych pacjentów – mówi Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Oprócz szpitala tymczasowego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, z początkiem tygodnia oddano do użytku szpital rezerwowy na lotnisku w Pyrzowicach. Tam jednak, na razie, nie będą przyjmowani pacjenci.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

1,4 mld zł trafiło do przedsiębiorców ze śląskiego. To Śląski Pakiet dla Gospodarki

Koronawirus w Polsce: Obostrzenia do 27 grudnia! Co obowiązuje zgodnie z ostatnim rozporządzeniem?

Mniej ozdób świątecznych na ulicach miast przez koronawirus? Tak, ale nie wszędzie [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close