RegionWiadomość dnia

Mniej ozdób świątecznych na ulicach miast przez koronawirus? Tak, ale nie wszędzie [WIDEO]

W wielu miastach rozpoczęły się już przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Co prawda to jeszcze nieco ponad 3 tygodnie, ale urzędnicy pomału chcą nas już wprowadzać w świąteczny klimat. Tegoroczny świąteczny sezon z wiadomych przyczyn na pewno będzie nieco różnił się od poprzednich. Jak się okazuje na świątecznych dekoracjach można nawet nieco zaoszczędzić.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Czeka nas masowe testowanie na koronawirusa?! TOP 5 Silesia Flesz

My co roku robimy przetarg na ozdoby świąteczne. Są bardzo podobne do tego co oglądaliśmy w ubiegłych latach ale są tańsze i to jest dla nas istotne. Ten rynek reaguje na to co dzieje się wokół i my dzięki temu możemy też trochę zaoszczędzić. Oczywiście wzięliśmy też pod uwagę fakt, że w niektórych miejscach prowadzimy remonty no i tam tych ozdób nie ma więc jest troszeczkę taniej – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM Sosnowiec.

W Sosnowcu wszystko jest już dopięte na ostatni guzik a świąteczna iluminacja chrzest bojowy ma już za sobą.

– Wczoraj gdy ten śnieg był tu jeszcze gdzieś widoczny naprawdę pięknie to wyglądało, dopiero właściwie uruchomiliśmy naszą choinkę właśnie w poniedziałek po raz pierwszy. Mieszkańcom bardzo się podobała, robili sobie mnóstwo zdjęć. Żałujemy, że nie mogliśmy mieszkańców tak jak co roku zaprosić na taką imprezę pod hasłem Manufaktura Świętego Mikołaja i wtedy tutaj gdzie stoimy dzieje się bardzo dużo fajnych rzeczy dla dzieci – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM Sosnowiec.

 

W Dąbrowie Górniczej świąteczne ozdoby i świetlna iluminacja pojawią się lada dzień. Władze miasta nie planują jednak przedświątecznych zakupów.

– Na pewno nie pojawią się nowe ozdoby świąteczne, bazujemy na tym zapleczu, które posiadaliśmy do tej pory. Zaplanowane rozświetlenie świąteczne miasta to 4 grudnia i tego dnia na Placu Wolności Przed Pałacem Kultury Zagłębia pojawi się świąteczna choinka wybrana w internetowym głosowaniu przez mieszkańców – mówi Bartosz Matylewicz Naczelnik Wydziału Marki Miasta UM w Dąbrowie Górniczej.

W wielu miastach rozpoczęły się już przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
W wielu miastach rozpoczęły się już przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

Szalejąca pandemia i wszechobecne ograniczenia spowodowały weryfikacje wcześniejszych planów miasta. Jednak finalnie mieszkańcy Dąbrowy Górniczej nie powinni być zawiedzeni.

– Niestety ten rok pod tym względem jest specyficzny i podobnie jak w ciągu całego roku zdecydowaną większość wydarzeń, które co roku organizowaliśmy zmuszeni byliśmy albo odwołać albo przenieść do internetu. Również podobnie to wygląda z sytuacją świąteczną. Nie będzie tradycyjnego kiermaszu świątecznego na Placu Wolności, natomiast szykujemy niespodziankę, która w tym roku zagości w internecie i mamy nadzieję, że wprowadzi mieszkańców w świąteczny klimat – mówi Bartosz Matylewicz Naczelnik Wydziału Marki Miasta UM w Dąbrowie Górniczej

Świąteczne ozdoby montowane są już także w Katowicach. Dziś były instalowane m.in. przy Rondzie Sztuki.

 

autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szpital tymczasowy na lotnisku w Pyrzowicach już gotowy! Pacjentów na razie nie będzie [WIDEO]

TOP 13 najbardziej rakotwórczych miejsc w Polsce. Śląskie miasta w czołówce niechlubnego rankingu

Piekary Śl.: Dramatyczna sytuacja w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym! Na Covid-19 zachorowało już prawie 90 proc. podopiecznych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close