Region

Piekary Śl.: Dramatyczna sytuacja w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym! Na Covid-19 zachorowało już prawie 90 proc. podopiecznych

Trudna sytuacja w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Piekarach Śląskich. W ośrodku Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek na Covid-19 zachorowało już prawie 90 procent podopiecznych.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Lawinowo rośnie też liczba zakażonych wśród personelu. Wojewoda śląski zdecydował o skierowaniu do ośrodka specjalnej grupy wsparcia, która ma już doświadczenie w podobnych placówkach w Jaworznie i Czernichowie.

Borykałyśmy się z problemem braku tego personelu bo to nastąpiło z dnia na dzień praktycznie . Otrzymałyśmy ogromne wsparcie dzięki panu wojewodzie. Wysłał na naszą prośbę od razu ekipę i zespół ratowników pod kierownictwem doktora Jacka Dutkiewicza i wolontariuszy w postaci brani kapucynów – mówi Izabela Urbańczyk zastępca dyrektora ZOL w Piekarach Śląskich.

Skierowana do piekarskiego ośrodka grupa wsparcia oraz wolontariusze pomagają pacjentom w codziennym funkcjonowaniu. W zastępstwie personelu medycznego wykonują również wiele podstawowych czynności.

W zakresie wszystkich czynności pielęgnacyjnych przy pacjentach, karmienia, przewracania, przemieszczania się teraz jak są przenosiny. No właściwie tak wszystkie rzeczy. Nasz personel no też na pacjentki, no to ciężko jest teraz przekazać tym nowym osobom no ale też sobie świetnie radzą, także no jakoś to ogarniamy – mówi Joanna Sekuła Oddziałowa ZOL w Piekarach Śląskich

Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Piekarach Śląskich zajmuje się osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi. Opiekę nad podopiecznymi placówki sprawują lekarze, pielęgniarki, terapeuci oraz rehabilitanci. Koronawirusa potwierdzono już u około 70 podopiecznych.

Autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pierwszy pacjent już w poniedziałek? Tymczasowy szpital w MCK w Katowicach już gotowy [WIDEO]

Sondaż: Tracą PiS i Platforma. Kto wszedłby teraz do Sejmu?

W tym sezonie piłkarska ekstraklasa z rekordowo krótką przerwą zimową!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close