KrajRegion

Sondaż: Tracą PiS i Platforma. Kto wszedłby teraz do Sejmu?

Kolejne badanie poparcia partii politycznych w Polsce zostało przeprowadzone przez IBRiS dla portalu Wirtualna Polska. Z sondażu wynika, że spadek poparcia zaliczają zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i największa partia opozycja czyli Platforma Obywatelska. Na trzecim miejscu niezmiennie Polska 2050 Szymona Hołowni.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj to w Sejmie RP oprócz Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej i Polski 2050 Szymona Hołowni zobaczylibyśmy rownież Lewicę, PSL i Konfederację. Co ważne partie z największym poparciem czyli PiS i KO tracą względem poprzedniego badania kolejno 0,3 i 1,7 punktów procentowych. Dodatkowo zaznaczmy, że sondaż przeprowadzony przez IBRiS ukazuje, że zarówno Konfederacja jak i Lewica mają poparcie lekko ponad próg, dzięki któremu do Sejmu RP mogłyby wejść – kolejno 5,4 i 5,8 punktów procentowych. Polska 2050 mogłoby liczyć na poparcie rzędu 12,6%.

Jeśli chodzi o frekwencję, to prawie połowa Polaków deklaruje wzięcie udziału w wyborach, a 11% nie wiedziałoby na kogo ma głosować.

 

źródło: WP

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szpital tymczasowy na lotnisku w Pyrzowicach już gotowy! Ale pacjentów w nim nie będzie

Jak będzie wyglądał Sylwester 2020/2021? Wiceminister zdrowia odpowiada

Cyber Monday 2020, czyli kolejna wielka szansa dla łowców obniżek

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close