KrajRegion

Sondaż: Tracą PiS i Platforma. Kto wszedłby teraz do Sejmu?

Kolejne badanie poparcia partii politycznych w Polsce zostało przeprowadzone przez IBRiS dla portalu Wirtualna Polska. Z sondażu wynika, że spadek poparcia zaliczają zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i największa partia opozycja czyli Platforma Obywatelska. Na trzecim miejscu niezmiennie Polska 2050 Szymona Hołowni.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj to w Sejmie RP oprócz Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej i Polski 2050 Szymona Hołowni zobaczylibyśmy rownież Lewicę, PSL i Konfederację. Co ważne partie z największym poparciem czyli PiS i KO tracą względem poprzedniego badania kolejno 0,3 i 1,7 punktów procentowych. Dodatkowo zaznaczmy, że sondaż przeprowadzony przez IBRiS ukazuje, że zarówno Konfederacja jak i Lewica mają poparcie lekko ponad próg, dzięki któremu do Sejmu RP mogłyby wejść – kolejno 5,4 i 5,8 punktów procentowych. Polska 2050 mogłoby liczyć na poparcie rzędu 12,6%.

Jeśli chodzi o frekwencję, to prawie połowa Polaków deklaruje wzięcie udziału w wyborach, a 11% nie wiedziałoby na kogo ma głosować.

 

źródło: WP

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szpital tymczasowy na lotnisku w Pyrzowicach już gotowy! Ale pacjentów w nim nie będzie

Jak będzie wyglądał Sylwester 2020/2021? Wiceminister zdrowia odpowiada

Cyber Monday 2020, czyli kolejna wielka szansa dla łowców obniżek

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close